smartfon fizyczna klawiatura

Astro Slide – smartfon z fizyczną klawiaturą w nowym wydaniu

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Newsy

Firma Planet Computers nadal wierzy w urządzenia mobilne z fizyczną klawiaturą. Dziś przedstawiła swojego nowego smartfona o nazwie Astro Slide. Cóż można powiedzieć. To bardzo odważny krok. Jednak być może nie jest skazany na porażkę. Ma bowiem coś, co może się podobać. Asem w rękawie jest nowoczesny mechanizm rozsuwania smartfona, który może pomaga zamienić go w mini laptopa. Sprawdźmy dokładniej, co ma do zaoferowania Astro Slide i kiedy możemy spodziewać się premiery.

Smartfon Astro Slide z fizyczną klawiaturą przypomina czasy świetności urządzeń PDA

Urządzenie wygląda dość niecodziennie. Nie chodzi jednak tylko samo pojawienie się fizycznej klawiatury, ale o wspomniany mechanizm odpowiadający za jej wysuwanie i jednoczesne odchylenie ekranu. Nazwano go RockUP. Przyznam, że jest dość ciekawy, ale nie wygląda zbyt solidnie. Jednak do premiery jeszcze daleko, więc kto wie – być może finalna wersja będzie budziła większe zaufanie. Smartfon ma działać pod kontrolą Androida 10. Będzie także dostęp do funkcji multi-boot. Dzięki niej użytkownik zainstaluje w razie potrzeby drugi system operacyjny. Producent jako przykład podaje oczywiście Linuxa.

Specyfikacja:

  • Ekran dotykowy 6,53 cala (2340 × 1080, 395 ppi)
  • Procesor MediaTek Dimensity 1000 (8 rdzeni oraz obsługa sieci 5G)
  • 6 GB pamięci RAM
  • 128 GB pamięci wewnętrznej
  • Slot na kartę pamięci MicroSD
  • 2x Nano SIM oraz 1x eSIM
  • Kamera tył: 48 Megapikseli (o przedniej wiadomo tylko, że istnieje)
  • Głośniki stereo
  • Gniazdo słuchawkowe

Na tego smartfona z fizyczną klawiaturą przyjdzie nam bardzo długo czekać

Producent twierdzi, że przyświecał mu cel stworzenia urządzenia mobilnego, które będzie wystarczająco małe, aby nosić je w kieszeni, a jednocześnie na tyle wszechstronne, abyśmy nie potrzebowali żadnego innego. Astro Slide z fizyczną klawiaturą wylądował na Indiegogo. Do końca zbiórki pozostało 40 dni, a już udało zebrać ponad połowę wymaganej do zrealizowania projektu kwoty. Zainteresowani zakupem muszą przygotować 491 dolarów, co daje nam około 2000 złotych. Premiera zaplanowana jest wstępnie na marzec przyszłego roku.

Zobacz także: Wyciekła częściowa specyfikacja Microsoft Surface Laptop 4

Źródło: Planet Computers, Engadget, Indiegogo

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy