https://android.com.pl/news/415250-samsung-paten-odczepiany-fragment-smartfona-smartwatch/

USA chce całkowicie odciąć Huaweia od dostępu do procesorów

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Stanzy Zjednoczone coraz bardziej otwarcie dążą do całkowitego zniszczenia Huaweia. Firma nie tylko jest blokowana na terenie USA i jej wielu sojuszników. Amerykański rząd chce doprowadzić do jej całkowitego upadku na każdym możliwym rynku. Według jego najnowszych przepisów, które na szczęście wciąż nie weszły w życie, wszystkie firmy korzystające ze sprzętu wyprodukowanego w stanach zjednoczonych będą musiały ubiegać się o specjalne licencje na prowadzenie interesów z Huaweiem.

Huawei może stracić możliwość produkowania procesorów

Huawei strata możliwości produkowania procesorów

Niestety, to, że Huawei ma swoje autorskie układy spod marki Kirin, niewiele zmienia w tej sytuacji. Za ich produkcją stoi bowiem TSMC, które w myśl nowych przepisów może zostać objęte całkowitym zakazem wykonywania jakichkolwiek zleceń dla Huaweia. Oczywiście początkowo należy się spodziewać raczej jedynie ograniczania produkcji i jej stopniowego zmniejszania. Może to być miażdżący cios dla firmy, która zleca produkcję większości procesorów Tajwańczykom. Producent jednak zdawał się przygotowywać na taki scenariusz. Już jakiś czas temu przeniósł część produkcji starszych układów do wykonawców w Chnach Kontynentalnych. Ci jednak nie dysponują technologią umożliwiającą produkcję flagowych procesorów Huaweia.

Zobacz też: 10 GB internetu za darmo od Plus dla wszystkich klientów

Cała ta sytuacja zdaje się wręcz absurdalna i nie ma nic wspólnego ze zdrowym podejściem do rynku. Stany Zjednoczone chcą nakładać ograniczenia na prywatne firmy z innych krajów tylko dlatego, że te kupiły wcześniej sprzęt pochodzący od prywatnych firm w USA. To tak jakby polski hydraulik dostał zakaz naprawiania angielskich kranów od Niemieckiego rządu tylko dlatego, że kupił kiedyś zestaw kluczy w berlińskim sklepie. Czarę goryczy przelewa fakt, że nowe przepisy mają działać wstecz, czyli obejmować sprzęt, który już został zakupiony przed ich wprowadzeniem. Takie podejście zniszczy nie tylko Huaweia, ale także resztki zaufania do amerykańskich firm. W końcu kto chciałby kupić sprzęt z kraju, który po kilku latach zacznie sobie rościć prawo do ograniczania listy klientów? 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy