Xiaomi Mi Note 10 był w zeszłym roku najlepszym fotograficznym smartfonem na rynku. Wiele osób jednak mu zarzucało zbyt niską wydajność, uznając go za produkt flagowy. To był zwykły błąd w ocenie sprzętu. Mi Note 10 rzeczywiście należy do wysokiej półki, jednak to Mi 10 jest flagowcem. Błąd ten był związany ze złą interpretacją ceny urządzenia. Ta rzeczywiście wciąż jest wysoka. Jednak wpływ na to ma przede wszystkim aparat urządzenia. Dobitnie o tym świadczy wysoka cena wspomnianego wyżej Mi 10.

Xiaomi Mi Note 10 Lite z aparatem 64 Mpix

Pomijając aparat wciąż mamy do czynienia z naprawdę udanym urządzeniem. Niestety, zdecydowanie zbyt drogim. Według doniesień producent chce wypuścić na rynek jego tańszy wariant, dedykowany osobom, którym aż tak bardzo nie zależy na smartfonie znajdującym się w czołówce aparatów fotograficznych. Nie oznacza to jednak, że Xiaomi Mi Note 10 Lite będzie robił słabe zdjęcia. Wręcz przeciwnie. Wciąż mamy do czynienia z baterią aż pięciu obiektywów. Główny, 108 Mpix ustąpił miejsca znaczne iskromniejszej jednostce o rozdzielczości 64 Mpix. Dodatkowo dostaniemy jeszcze dwa obiektywy 8 Mpix. Najprawdopodobniej jeden do zdjęć szerokokątnych i jeden do zdjeć portretowych. Aparaty 5 Mpix i 2 Mpix zapewne będą odpowiednio teleobiektywem i obiektywem makro. Niestety, przecieki nie podały szczegółów na temat funkcji poszczególnych aparatów, a jedynie ich rozdzielczości.

Zobacz też: Always-on Display dla OnePlus – jest światełko w tunelu

Zmianie ulegnie także przedni aparat. Ten będzie miał rozdzielczość 16 Mpix. Jest to dwa razy mniej niż wersja podstawowa, która może się pochwalić rozdzielczością 32 Mpix. To jednak nie wszystko. Jeśli chodzi o wydajność w codziennej pracy, to Xiaomi Mi Note 10 Lite niewiele będzie się różnił od modelu podstawowego. Jednak zacznie już zauważalnie odstawać od niego w bardziej zaawansowanych grach. Tak przynajmniej sugerują przecieki, według których zostanie on wyposażony w układ Snapdragon 730, a nie 730G jak wersja podstawowa. Nie wiadomo także, na jaki typ wyświetlacza zdecyduje się producent. Niektóre plotki sugerują matrycę LCD. To jednak wymagałoby całkowitej przebudowy frontu urządzenia ze względu na zakrzywioną konstrukcję Mi Note 10. Osobiście mam nadzieję, że ekran będzie płaski, jednak wciąż wykonany w technologii AMOLED. Xiaomi Mi Note 10 Lite ma zadebiutować już w kwietniu.

Źrodło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.