IFA 2011: nowe modele Xperia

2 minuty czytania
Komentarze
sony-ericsson-logo

 

Na targach IFA 2011 w Berlinie swoje nowości zaprezentował też Sony Ericsson. Co prawda żadna z nich nie budzi wielkich emocji – obydwa zaprezentowane urządzenia to odświeżone wersje smartfonów już obecnych na rynku.

 

xperiaarcs

 

Producent przedstawił nowy model Xperia Arc S, który ma być dostępny już w czwartym kwartale tego roku. Od poprzednika różni go procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255 o wyższej częstotliwości 1.4 GHz, co ma jeszcze bardziej usprawnić wydajność urządzenia. Posiada ten sam ekran 4,2” o rozdzielczości WVGA wyróżniający się technologią Sony BRAVIA Mobile. Główny aparat pozwala na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 8 MPx oraz nagrywanie wideo 720p z szybkością 30 klatek na sekundę. Również nowy model posiada obsługę wyjścia HDMI, pozwalającego wyświetlić multimedia na ekranie kompatybilnego telewizora. Xperia Arc S w sprzedaży pojawi się w kilku różnych kolorach: białym, czarnym, niebieskim, srebrnym oraz różowym.

 

sony-ericsson-xperia-neo-v

Innym zaprezentowanym smartfonem z Androidem jest Xperia Neo V, o istnieniu którego dowiedzieliśmy się krótko przed rozpoczęciem imprezy w Berlinie. Również w tym przypadku nie mamy do czynienia ze znaczącymi modyfikacjami względem oryginału. Nowy model SE posiada sprawdzony układ Qualcomm Snapdragon MSM8255 o taktowaniu 1GHz z układem graficznym Adreno 205, oraz 512 MB pamięci RAM. Na pokładzie znajduje też Android 2.3.4  Gingerbread z dodatkami producenta. Ekran o przekątnej 3,7” i rozdzielczości WVGA gwarantuje rozsądne wymiary urządzenia, wynoszące 116х57х13 mm przy wadze 126g. Na tylnej klapce, blisko jej środka znajdziemy oko aparatu 5 MPx nagrywającego materiał w rozdzielczości 720p.

Szkoda, że Sony Ericsson nie zdecydował się w końcu na wypuszczenie długo oczekiwanego modelu wyposażonego w dwurdzeniowy procesor Snapdragon, przed targami wiele mówiło się też o urządzeniu z ekranem HD. 

Czy uważacie nowości SE za odgrzewane kotlety, czy też wzbudzają one Wasze zainteresowanie? Podzielcie się tym z nami w komentarzach.

źródło: gsmarena.com

Motyw