Trwająca obecnie pandemia koronawirusa wymusiła na wielu osobach zmianę trybu życia na bardziej siedzący. Jest to jednocześnie idealna okazja, aby zdobyć cenne umiejętności, mogące zaprocentować w przyszłości. Z tego założenia wyszły Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To właśnie pod ich patronatem objęty został event #ZostanWDomuRobGry, zachęcający do tworzenia gier wideo. Czy jest to idealny sposób na dalszy rozwój polskiego game devu?

Polska branża zachęca wszystkich do tworzenia gier wideo

#ZostanWDomuRobGry

Akcja #ZostanWDomuRobGry to ogólnopolski game jam, który będzie trwał przez najbliższy tydzień. Jej organizatorami są Fundacja Indie Games Polska, Game Industry Conference oraz portal PolskiGamedev.pl. Podczas wydarzenia przedstawiciele firm z branży gier wideo podpowiedzą, jak tworzyć gry w trzech najpopularniejszych obecnie silnikach. Akcja rusza od jutra na oficjalnej stronie wydarzenia. To właśnie na niej udostępnione zostaną darmowe poradniki na temat tworzenia gier. Od godziny 20:00 ruszy również game jam, do którego organizatorzy zapraszają zarówno debiutantów, jak i profesjonalnych twórców. Postępy zespołów będzie można oglądać na specjalnie przygotowanym streamie na Twitchu, podczas których dowiemy się również ciekawostek ze świata game devu. Wśród gości pojawią się między innymi przedstawiciele polskich studiów deweloperskich takich jak Techland czy 11 Bit Studios, a także najpopularniejsi streamerzy związani z branża gier wideo.

Zobacz też: Wyciekła częściowa specyfikacja Microsoft Surface Laptop 4

Nie od dzisiaj wiadomo, że game dev jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych towarów eksportowych naszego kraju. Takie tytuły jak Wiedźmin, Frostpunk czy Dying Light znalazły rzeszę fanów na całym świecie. Coraz częściej to właśnie polscy deweloperzy określani są mianem najzdolniejszych w całej branży. Sam termin wydarzenia nie jest przypadkowy i w dużej mierze związany jest z obecnie panującą pandemią wirusa SARS-CoV-2. Akcja ma na celu zachęcenie do spróbowania swoich sił w branży gier wideo. Bez wątpienia będzie to dla wielu osób początek nowej kariery. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie www.ZostanWDomuRobGry.pl oraz na facebookowej stronie akcji.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.