Od czasu premiery Surface Laptop 3 minęło już prawie pół roku. Było to pierwsze urządzenie Microsoftu tego typu wyposażone w procesor od AMD. Wykorzystanie podzespołów największego konkurenta Intela okazało się strzałem w dziesiątkę. Nic więc dziwnego, że w sieci pojawiają się informacje, jakoby Surface Laptop 4 posiadać miał dwie różne wersje.

Surface Laptop 4 z procesorami Intel Tiger Lake-U oraz AMD Ryzen 4000

Surface Laptop 4

Microsoft zdecydował się na bardzo odważny krok, biorąc pod uwagę wykorzystanie w zeszłorocznym Surface Laptop 3 procesorów dwóch konkurujących ze sobą firm – AMD i Intela. Jak się jednak okazuje, był to ze strony twórcy najpopularniejszego systemu operacyjnego strzał w dziesiątkę. Recenzenci na całym świecie chwalili zastosowanie mobilnego Ryzena, a zwłaszcza wydajność oferowaną przez wbudowany układ graficzny Vega. To właśnie dzięki niemu Surface Laptop 3 stał się również sprzętem do mniej wymagających gier. Nic więc dziwnego, że nowa wersja urządzenia wykorzysta identyczne rozwiązanie jak poprzednik. W sieci pojawiły się właśnie nowe przecieki dotyczące prawdopodobnej specyfikacji Surface Laptop 4, który pojawi się przynajmniej w dwóch wersjach. Pierwsza z nich wyposażona ma być w procesor Intel Core i7 z niezapowiedzianej jeszcze serii Tiger Lake-U. Układy te mają oferować taktowanie bazowe na poziomie 2,7 GHz i taktowanie maksymalne 4,3 GHz. Według najnowszych doniesień działają na czterech rdzeniach oraz ośmiu wątkach.

Zobacz też: Robimy mniej kroków, ale nie jest jeszcze tak źle

Drugim wariantem Surface Laptop 4 ma być wersja z CPU oraz APU AMD Ryzen 4000. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, w jakich konfiguracjach dostępny będzie nowy laptop Microsoftu. Należy się jednak spodziewać, że będzie to wystarczająca ilość, wśród której każdy znajdzie coś dla siebie. Wszak na ten moment Surface Laptop 3 dostępny jest w kilkunastu konfiguracjach z procesorami Intel Core i7-1035G7, i7-1065G7, a także AMD Ryzen 5 3580U i 7 3780U. Nowy laptop prawdopodobnie będzie miał swoją premierę w październiku, podobnie jak jego starsza wersja w zeszłym roku. Pozostaje więc jeszcze kilka miesięcy, w których czasie dowiemy się nieco więcej na temat nowego sprzętu od Microsoftu.

Źródło: LaptopMag

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.