IFA 2011: nowości Samsunga

2 minuty czytania
Komentarze
samsung-logo-3d-496x259

Samsung jako jeden z czołowych graczy na rynku Androida nie zawiódł nas podczas tegorocznych targów IFA i pokazał kilka interesujących produktów. Już jakiś czas przed imprezą byliśmy świadkami kampanii mającej skupić naszą uwagę na tym, co koreański producent ma zamiar przedstawić. Zachęcał nas filmik, kończący się wieloznacznym stwierdzeniem „Something Big is Coming”, czyli „Nadchodzi coś dużego”.

No i faktycznie, zaprezentowany Samsung Galaxy Note to urządzenie zdecydowanie wielkie i to w dosłownym znaczeniu. Spośród innych smartfonów wyróżnia się rozmiarami, które wynoszą aż 146.85 x 82.95 x 9.65 mm. Są one tak duże ze względu na niespotykany dotąd ekran Super AMOLED HD o przekątnej wynoszącej 5,3″ i rozdzielczości 1280×800. Poza tym mamy dwurdzeniowy procesor Exynos o częstotliwości 1,4 GHz wspomagany przez 1GB pamięci RAM. Nad całością kontrolę sprawuje Android w wersji 2.3.5 Gingerbread z nakładką TouchWiz. Galaxy Note posiada aparat 8 MPx z tyłu oraz 2 MPx do rozmów wideo.

Ciekawostką jest, że posiada on dołączony rysik, który znajduje się we wbudowanym slocie. Pozwoli on na lepszą interakcję z ogromnym wyświetlaczem, producent postarał się o dołączenie pakietu aplikacji gwarantujących zaawansowaną współpracę ze stylusem.

Czy uważacie, że jest to kierunek, w którym będą zmierzać wszystkie nadchodzące smartfony? Czy jest szansa na efektywne wykorzystanie tak dużego urządzenia w codziennej pracy?

Kolejną nowością zaprezentowaną przez Samsunga jest Galaxy Tab 7.7. Zaprezentowany tablet przeznaczony jest dla osób, którym przeszkadzają rozmiary dziesięciocalowych urządzeń, a potrzebują one do pracy narzędzia z ekranem większym od tych spotykanych w smartfonach. Wykorzystana matryca została wykonana w technologii Super AMOLED Plus, posiada przekątną 7,7″ i rozdzielczość 1280×800. Nowy Galaxy Tab został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Exynos 1.4 GHz, 1 GB RAM oraz Androida Honeycomb w wersji 3.2 z nakładką TouchWiz. Dostępne będą trzy wersje z wbudowaną pamięcią 16, 32 lub 64 GB. Bardzo ciekawie prezentuje się tył urządzenia, wykonany ze szczotkowanego aluminium. Całość będzie ważyć niewiele ponad 330 gram.

W chwili obecnej jest to jeden z najciekawszych tabletów z tak małym ekranem, a jego głównym konkurentem będzie dostępny już od jakiegoś czasu na rynku Acer Iconia A100. Od tajwańskiego produktu Galaxy Tab 7.7 wyróżnia lepsze wykonanie oraz większy pakiet domyślnego oprogramowania, jednak na korzyść A100 działa niska cena, co dla wielu konsumentów będzie argumentem nie do przebicia.

samsung_galaxy_77_1

Jak podobają się Wam dwie największe premiery Samsunga? Czy uważacie, że z takimi urządzeniami koreański producent może stawać w szranki z najlepszymi w drugiej połowie bieżącego roku?

źródło: engadget.com

Motyw