Dragon's Lair

Dragon’s Lair powróci jako film na Netflix

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Dragon’s Lair to jeden z tych kultowych tytułów, który zapewne większość graczy dobrze zna. Trudno w to uwierzyć, ale od jej premiery minęło prawie 37 lat i dopiero teraz ktoś zdecydował się na to, by pokusić się o ekranizację. Tym kimś ma być Netflix, a jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem platformy, to w głównej roli zobaczymy tam gwiazdę światowego formatu.

Dragon's Lair
Fot. Dragon’s Lair na Nintendo Switch

Nawet jeżeli nie kojarzycie gry lub w nią nie graliście, a jesteście fanami seriali od Netflix, to z pewnością tytuł już wam „mignął”. To bowiem w Dragon’s Lair zagrywali się bohaterowie Stranger Things w jednym z sezonów. Produkcja, która powstała w 1983 roku zyskała w latach 80. wyjątkową popularność. Teraz może zdarzyć się tak, że ponownie zainteresują się nią gracze.

Dragon’s Lair powróci

Filmy na podstawie gier nie wychodzą dobrze, a przynajmniej rzadko kiedy jest inaczej. Tutaj sytuacja może wyglądać podobnie, choć patrząc na to, kto prowadzi rozmowy w sprawie głównej roli, myślimy, że może być znośnie. Prawdopodobnie to Ryan Reynolds wcieli się w rycerza Dirka The Darlinga. Wprawdzie nie jest to jeszcze potwierdzone oficjalnie przez aktora, ale miejmy nadzieję, że to prawda. Reynolds idealnie pasowałby do roli bohatera, który przybywa uratować księżniczkę w zamku strzeżonym przez smoka. Jasne, fabuła Dragon’s Lair nie była niczym specjalnym, bo tam chodziło głównie o oprawę graficzną oraz to, jak przebiegało sterowanie.

Zobacz też: Jak będzie wyglądała obsługa PlayStation 5?

Gracze nie mieli zbyt dużo możliwości na to, by poruszać się po planszach. Ich zdaniem było głównie wciskanie odpowiednich przycisków w odpowiednim czasie. Sama gra wyróżniała się za to grafiką, która mocno przypominała dzieła z wytwórni Walta Disney’a. Nie ma w tym nic dziwnego, bo za oprawę odpowiadał tutaj Don Bluth. To jego rękę mogliśmy widzieć w takich filmach jak Śpiąca Królewna, Robin Hood czy Przygody Kubusia Puchatka. Dragon’s Lair doczekało się kilku wersji i kontynuacji. Zobaczymy czy film spełni oczekiwania graczy.

Źródło: EnGadget / Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy