Oppo Reno Ace 2 powinniśmy oficjalnie zobaczyć dopiero w kwietniu, ale już możemy powiedzieć, że o sprzęcie wiemy praktycznie wszystko. Wprawdzie to dalej tylko „przecieki”, ale pochodzące z wiarygodnego źródła. Okazuje się, że mamy na co czekać, bo kolejna generacja Ace zapowiada się naprawdę interesująco.

Oppo Reno Ace 2
Fot. GSM Arena / Oppo Reno Ace 2

Nowe Oppo przeszło właśnie proces certyfikacji w chińskim TENAA, a to oznacza, że do samej premiery zostało już wyjątkowo mało czasu. Wprawdzie dalej można spodziewać się niewielkich zmian, jeżeli chodzi o samą specyfikację, ale nie powinny być one zbyt duże. Sam wygląd urządzenia także jest już częściowo znany, bo choć nie możemy spojrzeć na zdjęcia typowo marketingowe, to smartfon na przedstawionych fotografiach prezentuje się ciekawie.

Oppo Reno Ace 2

Wprawdzie premierę nowego Oppo Reno Ace 2 zapowiedziano na kwiecień, to niestety nie zdradzono, kiedy konkretnie sprzęt pojawić ma się na rynku. Obecnie wszystko jest „ruchome”, więc nie ma nic pewnego. Patrząc jednak na to, że Ace 2 przeszło przez proces certyfikacji, nie spodziewamy się dużych opóźnień w kwestii samej premiery. Na zdjęciach widzimy, że Reno Ace 2 będzie miało „dziurę” w ekranie. Ta ma znajdować ma się w lewym górnym rogu wyświetlacza. Ekran ma mieć przekątną 6,5 cala i oferować rozdzielczość 1080×2400 piskeli. Kamera do selfie ma mieć 16 Mpix. Z zamieszczonych fotografii trudno ocenić, jak szerokie ramki (i czy w ogóle) będą wokół samego ekranu.

Zobacz też: Oppo Reno3 już wkrótce ma zawitać do Polski

Jeżeli chodzi o główny zestaw aparatów, to Reno Ace 2 ma mieć cztery obiektywy – 48 Mpix, 8 Mpix i dwa razy po 2 Mpix. Wszystko umieszczone w okrągłym module. Jeżeli chodzi o podzespoły, to procesorem zarządzającym powinien zostać tutaj Qualcomm Snapdragon 865. Sprzęt może pojawić się w dwóch wersjach – z 8 oraz 12 GB RAM. Na dane przeznaczono 128 lub 256 GB. Smartfon ma oferować szybkie ładowanie do 65 W, choć o wiele bardziej prawdopodobna jest wersja z 40 W ładowaniem. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało podczas oficjalnej prezentacji.

Źródło: GizmoChina