BioWare nie może uznać ostatnich lat do udanych. Stworzone przez studio Mass Effect: Andromeda i Anthem nie spotkały się ze zbyt dobrym przyjęciem. Nic więc dziwnego, że studio zdecydowało się o całkowitej przebudowie tego drugiego tytułu. Oficjalnie wiadomo, że firma pracuje obecnie również nad kolejną częścią serii Dragon Age. Jak się jednak okazuje, już niedługo po raz kolejny możemy wcielić się w postać komandora porucznika Sheparda w Mass Effect 4.

BioWare pracuje nad Mass Effect 4?

mass effect 4

Tak przynajmniej wynika z ogłoszenia o pracę, które zamieszczone zostało przez Electronic Arts. Według niego firma poszukuje dyrektora technicznego, który będzie pracował dla BioWare Edmonton i rozwijał aktualnie tajną pozycję. Diabeł tkwi jednak w szczegółach i w ogłoszeniu możemy przeczytać, że pracownik będzie rozwijał „kolejny główny tytuł w jednej z najbardziej znanych marek BioWare”. Jak dobrze wiemy, firma stworzyła samodzielnie dwie franczyzy – Dragon Age oraz Mass Effect. Już dawno pojawiły się informacje o pracach nad pierwszą z tych marek. Wydaje się więc oczywiste, że ogłoszenie wskazuje na kolejną część tego kosmicznego RPG-a. Sam szef studia, Casey Hudson, wspominał w przeszłości, że powrót do serii Mass Effect jest poważnie brany pod uwagę.

Zobacz też: Nietypowy konkurs Mi Store Polska. W roli głównej… papier toaletowy

Czy jednak będzie nam dane po raz kolejny ratować świat przed Żniwiarzami? Zamieszczone ogłoszenie nie daje w tej kwestii jednoznacznej odpowiedzi, jednak należy się spodziewać, że najbliższe w najbliższym miesiącach otrzymamy od studia oficjalną informację. Należy pamiętać, że BioWare pracowało również nad takimi tytułami jak na przykład Jade Empire, Star Wars: Knights of The Old Republic czy też Neverwinter Nights. Jednakże wszystkie z tych tytułów były zewnętrznymi IP, należącymi do innych firm. Czy jednak dzielenie zespołu na kilka różnych projektów wpływnie pozytywnie na ich jakość? Wszak BioWare pracuje obecnie nad naprawieniem Anthem, które wydaje się być zadaniem priorytetowym. Miejmy nadzieję, że taki ruch wskazuje na to, że studio odpowiednio zaplanowało swoje najbliższe projekty.

Źródło: EA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.