ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kierunek Noc

Kierunek Noc – ekranizacja Dukaja od Netflix na zwiastunie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Kierunek Noc, czyli adaptacja powieści Jacka Dukaja, doczekała się pierwszej zapowiedzi od platformy Netflix. Trzeba przyznać, że Netflix mocno się śpieszy z premierą serialu, bo przecież pierwsze informacje o adaptacji dostaliśmy pod koniec zeszłego roku. Wiadomo już, że produkcja powinna pojawić się na platformie jeszcze w tym roku.

Na ten serial z pewnością czeka wielu fanów prozy Dukaja, która do łatwych przecież nie należy. Tym bardziej cieszy, że ktoś zdecydował się na to, by spróbować przenieść ją na mały ekran. Wprawdzie niektóre z seriali od Netflix nie są finalnie tak dobre, jak można byłoby się tego po nich spodziewać, ale liczymy, że tym razem będzie inaczej. Cóż, nadzieja umiera ostatnia, ale zwiastun nowej produkcji trochę nas uspokoił.

Kierunek Noc – pierwszy zwiastun

Kilka lat temu Jacek Dukaj, wspólnie z Allegro, przygotował ciekawy projekt. Była to książka „Starość aksolotla”, która dostępna była jedynie w formie e-booka. Oprócz samej treści ciekawe w tej powieści było to, że zawierała w sobie linki przekierowujące do dodatkowych treści dostępnych w Internecie. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a warto jeszcze tutaj wspomnieć, że grafiki oraz materiały multimedialne do książki przygotowało Platige Image. E-booka w tej formie nie można było kupić już od dłuższego czasu, ale w momencie, kiedy Netflix zainteresował się książką i ogłoszono, że ta ma zostać zekranizowana, pozycję Jacka Dukaja można ponownie kupować. Jednak tym razem w wersji drukowanej, a to dzięki Wydawnictwu Literackiemu.

Zobacz też: Co nowego na Netflix?

Tymczasem w sieci pojawił się pierwszy zwiastun serialu Kierunek Noc. Nie zobaczymy na nim jeszcze zbyt dużo, ale to, co widać, wygląda zachęcająco. Trudno ocenić, ile z oryginalnej fabuły książki znajdzie się w produkcji Netflixa, ale o tym przekonamy się dopiero w chwili premiery. Serial opowiada o losach obcych sobie ludzi, którzy znajdują się w lecącym na zachód samolocie. Muszą unikać promieni słonecznych, jeżeli chcą przeżyć.

Źródło: Netflix

Sprawdź najnowsze wpisy