ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy S20 plus ultra premiera specyfikacja cena dostepnosc

Seria Samsung Galaxy S20 sprzedaje się znacznie gorzej od Galaxy S10

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Rodzina Galaxy S20 od Samsunga zadebiutowała stosunkowo niedawno, choć w dość niefortunnym terminie z uwagi na fakt trwającej w najlepsze pandemii koronawirusa. Smartfony na ogół zostały przyjęte bardzo ciepło, choć niestety według najnowszych doniesień, nie przełożyło się to na wyniki sprzedaży. I nie, nie z powodu wysoki cen – powód jest zupełnie inny.

Gorsza sprzedaż rodziny Galaxy S20 od Samsunga – winowajca jest dobrze znany

Kod źródłowy Galaxy S20
Fot. Samsung

Seria Samsung Galaxy S10 sprzedawała się bardzo dobrze, czego niestety nie można powiedzieć o rodzinie Galaxy S20. Włodarze firmy zwołali pilne spotkanie w swojej siedzibie w Korei Południowej, której tematem była sprzedaż S-dwudziestek. Otóż dowiedzieliśmy się, ze najnowsze flagowce Samsunga sprzedają się obecnie aż około 40% gorzej w porównaniu do zeszłorocznych urządzeń.

Zobacz także: Unia Europejska wykorzysta smartfony do inwigilacji – wszystko dla naszego dobra

Nie da się ukryć, że jest to bardzo kiepski wynik, choć można go usprawiedliwiać niepokojącą sytuacją na świecie. Niewykluczone jednak, że wymienione szacunki dotyczą tylko Korei Południowej, czyli rodzinnego kraju Samsunga. Z drugiej jednak strony w ostatnim czasie seria Galaxy S20 załapała się na naprawdę spore obniżki cen w Stanach Zjednoczonych, co nie ukrywajmy, jest dość niepokojące. Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by sprzedaż serii Galaxy S20 miała się odbić – dopóki koronawirus sieje spustoszenie, niemal wszystkie firmy będą odczuwać mniejsze lub większe skutki pandemii.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy