ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Procesor do gier od Huawei

Huawei i Tencent wspólne stworzą procesor do gier

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei za kilka dni zaprezentuje układ Kirin 820. Tym samym dołączy do producentów średniopółkowych procesorów 5G. Obecnie w swojej ofercie mają je już Qualcomm, MediaTek, Samsung, a nawet UNISOC. Gigant jest jednak wciąż w tyle, jeśli chodzi o segment procesorów dedykowanych mobilnemu graniu. Jednak i temu chce zaradzić. Natomiast współpraca z Tencent jasno daje nam znać, że podchodzi to tej sprawy niezwykle poważnie. Chociaż niekoniecznie oznacza to smartfony do gier. O tym jednak później.

Procesor do gier od Huawei

Procesor do gier od Huawei

Huawei i Tencent Games ogłosiły strategiczne partnerstwo na Huawei Developer Conference 2020. Ta odbyła się online z powodu pandemii koronawirusa. Obie firmy planują wprowadzenie kilku wspólnych innowacji. Spekuluje się, że Huawei utworzy również wspólne laboratorium innowacji z Tencent Games. Komentując współpracę, starszy wiceprezes Tencent Group powiedział:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się nawiązać strategiczną współpracę z Huaweiem i stworzyć wspólne laboratorium innowacji. Będziemy rozwijać współpracę w zakresie mobilnych gier w chmurze, silników gier i innych aspektów z korzyścią dla obu stron.

Zobacz też: Huawei Watch GT 2e oficjalnie i w świetniej cenie

Dalej dodaje, że dla gier w chmurze firma stworzyła platformę Tencent Cloud GameMatrix. Zaznaczył przy okazji, że firma w pełni wykorzysta procesory Kunpeng. Warto dodać, że są to układy Huaweia dedykowane komputerom stacjonarnym, serwerom i stacjom roboczym. Możliwe więc, że procesor, nad którym pracują obie firmy, nie będzie przeznaczony dla smartfonów, a właśnie serwerów umożliwiających grę w chmurze.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy