Początkowo szef Tesli podchodził do sprawy epidemii bardzo lekceważąco. Otwarcie mówił, że większe szanse są na to, że kogoś przejedzie samochód, niż na zarażenie się koronawirusem. No cóż, mylił się. Nie po raz pierwszy z resztą. Na szczęście zrewidował swoje poglądy i dostosował je do stanu faktycznego. Nie tylko dostrzegł powagę problemu, ale także obiecał pomóc w miarę swoich możliwości. A biorąc pod uwagę jego pieniądze i zaplecze techniczne, to te możliwości są bardzo duże.

Elon Musk rozpoczyna produkcję respiratorów

Elon Musk obiecał, że gigafactory zlokalizowane w Nowym Jorku rozpocznie produkcję respiratorów. W swoim wpisie na Twitterze napisał:

Giga New York jak najszybciej ponownie uruchomi produkcję respiratorów. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc obywatelom Nowego Jorku.

Bardzo cieszy ta nagła zmiana podejścia. Wiele osób się natomiast zastanawia, dlaczego wcześniej Elon Musk miał w nosie opinię ekspertów? Pod tym tweetem nie brakuje takich zarzutów.

Zobacz też: Huawei P40, P40 Pro oraz P40 Pro+ oficjalnie – nowy król mobilnej fotografii

Pozostaje tutaj pytanie, dlaczego tak długo lekceważył ten problem, mimo głosów ekspertów? No cóż, możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy to wyrachowanie i chęć jak najdłuższego utrzymania produkcji. Drugi natomiast wymaga zabawy w domorosłego psychologa. Otóż Elon Musk jest geniuszem i to świadomym swojej inteligencji. Mógł zwyczajnie uznać, że jest mądrzejszy od ekspertów, nawet w dziedzinie, na której się nie zna. Takie zachowania już wcześniej mu się zdarzały. Najważniejsze jednak, że nie tylko pogodził się z rzeczywistością, ale również postanowił działać.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.