ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
MWC zwrot pieniędzy

Organizatorzy MWC zmieniają zdanie – producenci i odwiedzający mogą odetchnąć z ulgą

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Organizatorzy MWC 2020 (Mobile World Congress) w Barcelonie po odwołaniu imprezy odmówili zwrotów kosztów firmom, które miały wziąć udział w imprezie. Powoływali się przy tym regulaminem imprezy, który zawiera stosowną klauzulę na ten temat. Widocznie jednak jeszcze raz przemyśleli swoje stanowisko i jego potencjalne konsekwencje. Zaproponowali właśnie wszystkim, którzy zapłacili za udział w imprezie zwrot pieniędzy lub zniżki na przyszłe wydarzenia.

Organizatorzy MWC zwrócą pieniądze producentom i odwiedzającym

MWC zwrot pieniędzy

MWC jest największą na świecie konferencją poświęconą technologiom mobilnym. Niestety, wydarzenie to zostało odwołane na początku tego roku z powodu obaw przed wybuchem epidemii koronawirusa. Być może to właśnie ta decyzja dała nam kilka dodatkowych tygodni względnego spokoju. Warto także zaznaczyć, że konferencja nie działa dla zysku. Dlatego też dokonywanie zwrotów było dla organizatorów niezwykle trudne. Większość pieniędzy została wydana na organizację imprezy. Musieli więc wysupłać je z własnej kieszeni. 

Zobacz też: Paczka 7 GB za darmo dla klientów T-Mobile na kartę, mix oraz Heyah

Zgodnie z oświadczeniem GSMA zaoferuje uczestnikom pełny zwrot kosztów biletu. Innymi słowy, do wielu klientów zostanie wysłany podstawowy bilet wstępu o wartości 799 euro. Jeśli zaś chodzi o wystawców, to GSMA planuje motywowanie do korzystania ze zniżek na uczestnictwo w imprezie jako alternatywę do natychmiastowego zwrotu dużych sum. Kilka dużych marek wyraziło już chęć uczestnictwa w MWC 2021, więc strategia ta może być skuteczna dla organizacji branżowej. Jak już napisałem we wstępie, GSMA teoretycznie nie musi zwracać pieniędzy. Jednak taka decyzja oznaczałaby utratę zaufania, a co za tym idzie ostateczny koniec całej imprezy. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy