ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung pralki ratownicy medyczni

Samsung wspiera polskich ratowników medycznych

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung przekazał niezwykle istotną pomoc polskim ratownikom medycznym. Nie chodzi tu o maseczki, rękawice czy inne oczywiste elementy ochronne. Te oczywiście są niezbędne. Jednak wirus może się przenosić także na ich mundurach. Z tego powodu sami mogą zachorować lub zarazić za ich pośrednictwem kogoś, komu właśnie będą udzielali pomocy. Dlatego też muszą zadbać o to, aby był one sterylne. Koreański gigant postanowił więc przekazać im pralki i suszarki do ubrań.

Samsung przekazuje pralki ratownikom medycznym

Samsung pralki ratownicy medyczni

W czasie pandemii możliwość szybkiego czyszczenia i sterylizacji mundurów ratowników medycznych ma kluczowe znaczenie. Na szczęście Samsung zwrócił uwagę na ten aspekt potrzeb polskiej służby zdrowia i postanowił przekazać jej sprzęt wysokiej klasy. 

Bardzo dziękujemy firmie Samsung za przekazanie sprzętu. Dla nas ważne jest to, że są to urządzenia wysokiej klasy, posiadające takie parametry, które pozwalają na utrzymanie mundurów ratowników w absolutnej czystości i sterylności. Pralki i suszarki trafią do najbardziej obciążonych stacji wyczekiwania, które każdego dnia przyjmują po kilkadziesiąt interwencji. Dzięki temu, że ratownicy będą mieli sprzęt na miejscu zminimalizujemy zagrożenie wynikające z konieczności przewożenia odzieży ochronnej i zyskamy czas. Cieszymy się, że Samsung dba o wspólne dobro i angażuje się w pomoc, dzięki czemu my możemy lepiej pracować.

– powiedział Karol Bielski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego “Meditrans” SP ZOZ w Warszawie.

Zobacz też: Play rozdaje po 20 zł na zakupy w Google Play

Firma Samsung także wydała oświadczenie w tej sprawie:

W tym trudnym dla wszystkich czasie ważne jest, abyśmy wzajemnie sobie pomagali i reagowali na potrzeby tych, którzy odgrywają kluczową rolę w niesieniu pomocy w czasie epidemii.

Pralki i suszarki zostaną rozdzielone pomiędzy najmocniej obciążone stacje pogotowia ratunkowego w Warszawie. 

Źródło: Samsung

Sprawdź najnowsze wpisy