Huawei Sound X to kolejne urządzenie, które dzisiaj mogliśmy zobaczyć. Huawei zaprezentował serię swoich nowych flagowców, które powinny zachwycić miłośników fotografii mobilnej. Dodatkowo zobaczyliśmy także nową wersję inteligentnego zegarka Huawei Watch GT 2e, a jako miły dodatek do tego wszystkiego, pojawił się także nowy głośnik. Czy warto na niego czekać?

Huawei Sound X
Fot. Huawei Sound X

Trzeba przyznać, że wygląd nowego głośnika jest wyjątkowo dopracowany, choć mocno minimalistyczny. Jego możliwości zostały docenione przez komitet iF Design Awards 2020, gdzie urządzenie zostało nagrodzone. Dobra wiadomość jest taka, że sprzęt powinien pojawić się w Polsce w lipcu tego roku. Zła jest taka, że jeszcze nie znamy jego ceny.

Huawei Sound X

Huawei Sound X powstał we współpracy z firmą Devialet i został wyposażony w dwa subwoofery, których łączna moc to 60 W. W tak niewielkim sprzęcie może to robić spore wrażenie. Szczególnie że sprzęt wyposażony jest w sześć głośników, które mają pokrycie 360 stopni, więc niezależnie w którym miejscu postawi się głośnik, dźwięk powinien być na takim samym poziomie. Sound X wyposażony jest także w technologię przetwarzania sygnału od Devialet, czyli SAM (Speaker Active Matching). Ta ma dostosowywać sygnał wyjściowy i minimalizować zniekształcenia dźwięku.

Zobacz też: Oto nowe flagowce od Huawei – P40, P40 Pro oraz P40 Pro +

Sound X został skonstruowany tak, żeby nawet podczas emisji niskich tonów, sprzęt nie wibrował. Głośnik łączy się z urządzeniami poprzez sieć Wi-Fi i oparte jest na technologii Multi-Device Control Panel. Ta ma być dostępna w EMUI 10.1, a jej zasada działania zbliżona jest do Airplay od Apple. Z urządzeniem można się łączyć także za pomocą NFC.

Źródło: Huawei

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.