#BuildforCOVID19 hackathon

#BuildforCOVID19 hackathon – WHO liczy na pomysłowość programistów

Newsy

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) współpracuje z Facebookiem, Microsoftem i Twitterem i wieloma innymi firmami technologicznymi. Wspólnie chcą zorganizować #BuildforCOVID19 hackathon. Wydarzenie to powierzy programistom zadanie stworzenia oprogramowania, które będzie w stanie sprostać konkretnym wyzwaniom związanym z pandemią COVID-19. Dzięki opracowanym rozwiązaniom możliwe, że zostanie podniesiony poziom bezpieczeństwa, oraz komfort ludzi.

#BuildforCOVID19 hackathon

#BuildforCOVID19 hackathon

No dobrze, ale nie wszyscy przecież wiedzą czym jest hackaton. Warto to więc wyjaśnić na samym początku: Jest to swego rodzaju konkurs. Programiści dostają określony czas na rozwiązanie konkretnego problemu. Po jego upływie sędziowie oceniają prace i wybierają te najlepsze. Na przykład celem może być stworzenie gry w jeden dzień. Programiści mogą pracować samemu albo dobierać się w zespoły. Liczą się głównie umiejętności i kreatywność. Taką imprezę można nazwać istną burzą mózgów, podczas której przedstawiane są nie tylko pomysły, ale także ich realizacja. 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Nowa funkcja YouTube Music dla fanów czytania

W tym przypadku impreza zorganizowana przez WHO będzie nosiła nazwę #BuildforCOVID19 hackathon. Jak zapewne się domyślacie, będzie się odbywała zdalnie. Swój udział można zgłaszać od dziś do 30 marca na oficjalnej stronie projektu. Organizatorzy zaproponowali kilka tematów:

  • Zdrowie: Zajmij się szeregiem inicjatyw w zakresie zdrowia, w tym profilaktyką i zachowaniami higienicznymi (zwłaszcza w krajach i populacjach narażonych na ryzyko), wspieraniem pracowników służby zdrowia pracujących na pierwszej linii frontu, skalowaniem telemedycyny, śledzeniem kontaktów/strategiami ograniczania ryzyka, leczeniem i rozwojem diagnostyki.
  • Populacje wrażliwe: Zespół problemów, z którymi borykają się osoby starsze i osoby o obniżonej odporności, takich jak dostęp do posiłków i artykułów spożywczych oraz wspieranie osób tracących pracę i dochody.
  • Przedsiębiorstwa: Rozwiązywanie problemów, z którymi borykają się przedsiębiorstwa, aby utrzymać się na powierzchni, pomoc w przenoszeniu ich działalności do sieci.
  • Wspólnota: Promowanie kontaktów z przyjaciółmi, rodziną i sąsiadami w celu zwalczania izolacji społecznej i cyfryzacji usług publicznych dla samorządów lokalnych.
  • Edukacja: Alternatywne środowiska i narzędzia edukacyjne dla uczniów, nauczycieli i całych systemów szkolnych.
  • Rozrywka: Alternatywy dla tradycyjnych form rozrywki, dzięki którym talent i publiczność mogą być bezpieczne i zdrowe.

To oczywiście jedynie sugestie. Organizatorzy zachęcają do kreatywności w wyborze tematów i tworzenie własnych.

Źródło: #BuildforCOVID19 hackathon


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x