ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung oświadczenie igrzyska olimpijskie 2020

Oświadczenie Samsunga w sprawie odwołania Igrzysk Olimpijskich 2020

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 zostały kilka dni temu oficjalnie przełożone na przyszły rok. Po raz pierwszy w historii impreza ta została przełożona z powodów innych niż wojna. Oczywiście decyzja ta jest jak najbardziej zrozumiała. Zawody przyciągają zawsze olbrzymie tłumy widzów i turystów do kraju organizatorów. To natomiast w obecnej sytuacji jest całkowicie niedopuszczalne.

Oświadczenie Samsunga w sprawie Igrzysk Olimpijskich

Samsung oświadczenie igrzyska olimpijskie 2020

Samsung ma bardzo długą historię, jeśli chodzi o współpracę z komitetem olimpijskim. Firma rozpoczęła współpracę z nim w 1998 roku. Na początku tego roku została Złotym Partnerem Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020, które rzecz jasna się nie odbędą. Przynajmniej nie w tym roku. Przy okazji odwołane zostały także Igrzyska Paraolimpijskie. Firma wydała w tej kwestii następujące oświadczenie:

Jako wieloletni globalny partner Igrzysk Olimpijskich, Samsung Electronics respektuje decyzję podjętą przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) i Komitet Organizacyjny Tokio 2020.

Będziemy kontynuować ścisłą współpracę z IOC i organizatorami Igrzysk, aby zapewnić bezpieczne i niezapomniane Igrzyska Olimpijskie. Pozostajemy w pełni gotowi do wspierania Ruchu Olimpijskiego na całym świecie.

Zobacz też: Jak korzystać z konta i usług Google na smartfonach Huawei?

Sytuacja ta nie jest łatwa ani dla organizatorów, ani dla partnerów. Sama impreza jest niezwykle droga, natomiast jej odwleczenie w czasie generuje dodatkowe koszty. Należy bowiem wszystkie obiekty olimpijskie utrzymać w dobrym stanie o rok dłużej. Jak nauczyła nas historia ,te zwykle po zakończeniu igrzysk są porzucane i niszczeją, ponieważ ich utrzymywanie jest zbyt kosztowne. 

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy