Do wczoraj nie wiedziałem o istnieniu platformy Lego Ideas. Być może wy także jej nie znacie. Jest to strona internetowa popularnego producenta klocków. Można na niej znaleźć amatorskie projekty zestawów, tworzone przez społeczność. Jeżeli któryś z nich bardzo się spodoba i uzbiera odpowiednią liczbę głosów, to trafi do masowej produkcji. Autor otrzyma wtedy 1% dochodów ze sprzedaży. Jak się domyślacie, nie brakuje osób, które tworzą projekty dość dziwne, jak na przykład karta graficzna 3Dfx VooDoo.

Ktoś zaprojektował z klocków Lego nie tylko kartę graficzną 3Dfx VooDoo, ale także kartę muzyczną

lego voodoo

Projekt jest dość niecodzienny. Społeczność zwykle przygotowuje zestawy skupiające się na pojazdach, budynkach, czy planszach starających się odtworzyć sceny filmowe, lub uniwersum jakiejś gry. Projekt karty graficznej 3Dfx VooDoo jest czymś kompletnie innym. Osoby znające tę kartę graficzną, która w latach 90. była marzeniem wielu graczy na pewno uśmiechnie się pod nosem, spoglądając na zdjęcie. Jednak chyba nic poza tym. Zestaw jest ciekawy, ładny, ale to wszystko. Wątpię, aby trafił kiedyś do masowej produkcji. Aby projekt został zaakceptowany i trafił na sklepowe półki, musiałby zyskać uznanie 10 000 użytkowników Lego Ideas. Póki co zaledwie 238 osób uważa projekt za godny uwagi.

Zobacz także: Lego Super Mario – ni to Lego, ni to gra, ale wygląda super

Nie jest to jedyny projekt użytkownika o pseudonimie Bhaal_Spawn. Z klocków stworzył także kartę muzyczną Sound Blaster Pro 2. Podobnie do 3Dfx VooDoo jest to prosty zestaw klocków, który wsparło także tylko kilkaset osób. Na zebranie odpowiedniej liczby głosów dla obu projektów zostało jeszcze ponad 400 dni. Ciężko powiedzieć, czy zestawy pojawią się w sklepach. Z jednej strony głosów jest bardzo mało, z drugiej – jest sporo czasu, aby je uzbierać.

Źródło: Lego Ideas, thinkcomputers.org, PC Gamer, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.