Intel ogłosił na swoim blogu, że przekaże ponad milion masek, rękawic i innych materiałów ochronnych pracownikom służby zdrowia. Chce w ten sposób pomóc w walce z niedoborami sprzętu spowodowanymi przez pandemię koronawirusa. Tym samym dołącza on do szeregu innych firm technologicznych, które zamierzają pomagać w trakcie tej trudnej sytuacji. Nie wykluczone jest, że to dopiero pierwsza faza pomocy, jakiej niebiescy zamierzają udzielić.

Intel przekaże maseczki ochronne

Intel przekaże maseczki ochronne

Firma wydała na ten temat następujące oświadczenie:

Przekażemy maski, rękawice, osłony na twarz i inny sprzęt, który mamy w zapasach fabrycznych i zapasach awaryjnych. W dalszym ciągu będziemy szukać dodatkowych źródeł środków ochrony osobistej, które będziemy mogli pozyskać i przekazać jak najszybciej, aby zrealizować nasze zobowiązanie dotyczące ponad miliona pozycji.

Nie jest to jednak jedyna pomoc, jakiej udzieliła firma w tej sprawie. Jeszcze w styczniu Intel przekazał datek w wysokości miliona USD na rzecz Międzynarodowego Czerwonego Krzyża przeznaczony na walkę z koronawirusem.

W miarę możliwości, obecne i przyszłe darowizny będą przekazywane za pośrednictwem lokalnych organów służby zdrowia, które mogą określić obszary największych potrzeb.

— Stwierdził Intel na swoim blogu.

Zobacz też: Filmy i seriale za darmo – Kino Świat udostępniło bezpłatnie swoją bibliotekę

Rosnące zaangażowanie firm technologicznych bardzo cieszy. Niestety, sytuacja na świecie z każdym dniem coraz bardziej się pogarsza. Bardzo dużo zależy natomiast od nas samych. Unikajmy kontaktów z ludźmi, którzy nie są naszymi domownikami i zostańmy w domach. Oczywiście rozumiem, że wiele osób nie może sobie pozwolić na pracę zdalną. Jednak wciąż mogą one przestrzegać zasad BHP w miejscach pracy. Nie panikujmy, ale bądźmy ostrożni. I szanujmy służby mundurowe oraz służbę zdrowia. Ich praca, zwłaszcza teraz, nie należy do najprzyjemniejszych. Wykonują ją natomiast dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Wiem, że tego typu komunikaty pojawiają się wszędzie, niedługo strach będzie lodówkę otworzyć, żeby takiego nie zobaczyć. Jednak to bardzo ważne.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.