W czasach gdy Internet nie był tak powszechny jak teraz, wiedzę o grach i sprzęcie czerpaliśmy z czasopism. Jednym z najpopularniejszych w Polsce było CD-ACTION. Co ciekawe – nadal istnieje. Najnowszy, czyli kwietniowy numer informuje na swojej okładce, że pismo wydawane jest już od 24 lat. Kilka dni temu redaktor Smuggler, poinformował na oficjalnej stronie internetowej pisma, że wszyscy zainteresowani mogą pobrać za darmo wersję PDF jednego z zeszłorocznych CD-ACTION. Konkretnie chodzi o numer 13/2019, wydany w listopadzie.

Udostępnione za darmo CD-ACTION w formie pliku PDF nie jest najnowsze, ale i tak cieszy

CD-ACTION pdf

Skoro nie jest to najnowsze wydanie, to nie należy spodziewać się bieżących informacji ze świata gier i sprzętu. Jednak nie jest tak stare, aby nie było warto na nie spojrzeć. Na łamach pisma omówiono takie zapowiedzi jak Diablo IV oraz Overwatch 2. Pojawiły się także obszerne teksty o Death Stranding, Call of Duty Modern Warfare i Red Dead Redemption 2. Oczywiście recenzji jest znacznie więcej. W tym numerze poruszono także temat klawiatur i myszek dla graczy. Sprawdzono naprawdę sporo modeli najróżniejszych firm, więc jeżeli myślicie obecnie nad zakupem, to polecam przejrzeć cały artykuł.

Zobacz także: Znany polski tygodnik opinii znika z kiosków. Będzie dostępny tylko online

Nie zabrakło także dobrze znanych czytelnikom działów „Na Luzie”, „Action Redaction”. Osobiście tak jak wielu z was przestałem wydawać pieniądze na CD-ACTION lata temu, z uwagi na dostęp do wszelkiej maści informacji i recenzji w Internecie. Jednak przyznaję, że udostępniony za darmo numer przejrzałem z przyjemnością i cieszy mnie, że CD-ACTION nadal żyje. Mimo iż to tylko PDF, a nie papierowy egzemplarz, to wspomnienia wróciły. Niejednokrotnie biegałem od kiosku do kiosku, pytając sprzedawców, czy jest już w sprzedaży nowy numer. Piękne czasy.

Źródło: CD-ACTION

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.