CD Projekt oraz WOŚP łączą siły w walce z wrogiem całego społeczeństwa, jakim jest koronawirus. Polski wydawca gier komputerowych przekazuje odpowiednie środki finansowe, natomiast specjaliści z WOŚP wybiorą sprzęt, który pomoże w walce z epidemią.

CD Projekt i WOŚP vs. koronawirus

Studio CD Projekt zdecydowało o przekazaniu 4 mln zł na walkę z epidemią koronawirusa. Połowa tej kwoty pochodzi ze środków spółki akcyjnej CD Projekt. Drugie 2 mln zł to pieniądze od akcjonariuszy CD Projekt oraz zarządu.

cd projekt wośp koronawirus

Zakupy sprzętu medycznego mają być dokonywane w porozumieniu z ekspertami z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie znamy się na kupowaniu sprzętu medycznego, masek ani kombinezonów, dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem – czytamy w oświadczeniu CD Projekt. Studio podziękowało również służbie medycznej zaangażowanej w walkę z wirusem. W poście zamieszczonym na Facebooku pojawił się też apel do wszystkich czytających komunikat. Chodzi o poważne potraktowanie obecnej sytuacji związanej z epidemią, niewychodzenie z domu i stosowanie się do zaleceń ekspertów. WOŚP pomoże studiu CD Projekt w zakupach, ale fundacja już wcześniej zaangażowała się we wspieranie służby zdrowia w trudnym okresie. Zamówionych zostało m.in. 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej dla lekarzy i personelu medycznego.

Czytaj także: Chatbot kancelarii premiera odpowiada na pytania o koronawirusa

Dotychczas w Polsce odnotowano 1031 przypadków zachorowań na koronawirusa. Wśród nich jest 14 ofiar śmiertelnych.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.