ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
allegro lokalnie niższe opłaty

Nowe funkcje i niższe opłaty za sprzedaż na Allegro Lokalnie

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Na Allegro Lokalnie zostały wprowadzone nowe, niższe opłaty za sprzedaż. O zmianie użytkownicy zostali poinformowani mailowo. Allegro poinformowało również o nowych funkcjach, jakie pojawiły się na platformie Allegro Lokalnie.

Niższe opłaty za sprzedaż na Allegro Lokalnie

Dotychczas opłata za sprzedaż wynosiła 10%. Teraz w kategorii elektronika opłata wynosi 4,9%, a w pozostałych kategoriach 7,9%. Jest jednak pewien szczegół, o którym warto pamiętać: Allegro usunęło maksymalną wysokość opłaty za sprzedaż, która dotychczas wynosiła 50 zł. Jeśli ktoś sprzedaje bardzo drogie towary, zmiany mogą mu nie wyjść na dobre.

allegro lokalnie niższe opłaty

Na Allegro Lokalnie pojawiła się opcja wyróżniania ogłoszeń. Jeśli wyróżnimy naszą ofertę, może być ona widoczna także na klasycznym Allegro. Dla darmowych ogłoszeń możliwe jest wyróżnienie na 10 dni na Allegro Lokalnie – koszt to 4,99 zł. Ogłoszenia z opcją kup teraz możemy wyróżnić na 10 dni na Allegro Lokalnie za 4,99 zł lub zarówno na Allegro Lokalnie, jak i na klasycznym Allegro – wtedy za 10 dni zapłacimy 19 zł. Dla ogłoszeń z licytacją wyróżnienie na 7 dni na Allegro Lokalnie kosztuje 3,49 zł. Jeśli chcemy, by oferta była wyróżniona także na zwykłym Allegro, musimy zapłacić 13,30 zł (również za 7 dni). Wyróżnić ogłoszenie możemy już podczas jego publikowania. Alternatywny sposób to dodanie opcji wyróżnienia podczas edytowania oferty.

Czytaj także: Allegro prosi o uregulowanie zobowiązania? Nie daj się nabrać w tym szczególnym okresie!

Od teraz na Allegro Lokalnie możemy obserwować ogłoszenia. To znana opcja z klasycznego Allegro. Jeśli zaobserwujemy ogłoszenie znajdujące się na Allegro Lokalnie, będziemy je widzieć także w zakładce z obserwowanymi ofertami na zwykłym Allegro.

Sprawdź najnowsze wpisy