ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Chatbot kancelarii premiera odpowiada na pytania o koronawirusa

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Na facebookowym profilu kancelarii premiera pojawił się chatbot, który odpowiada na pytania o koronawirusa. Program podpowiada, co zrobić, jeśli podejrzewamy u siebie zakażenie. Chatbot proponuje także rozmówcom zapoznanie się z dodatkowymi informacjami, dedykowanymi m.in. osobom starszym oraz podróżującym.

Chatbot odpowiada na pytania o koronawirusa. Sprawdziliśmy to w praktyce

Żeby rozpocząć rozmowę z chatbotem, można wejść na profil kancelarii premiera na Facebooku i kliknąć wyślij wiadomość. Alternatywnie można skorzystać z linku m.me/kancelariapremiera.

chatbot pytania o koronawirusa

Dzień dobry Mateusz! Jestem chatbotem, którego zadaniem jest udzielanie informacji na temat koronawirusa – informuje mnie chatbot. Następnie otrzymuję pytanie, czy podejrzewam u siebie zakażenie koronawirusem. Na potrzeby tego tekstu wybieram opcję tak. W tym momencie chatbot pyta mnie, czy miałem kontakt z osobą, która była ostatnio za granicą. Ponownie wybieram odpowiedź twierdzącą. Chatbot dopytuje o niepokojące objawy wskazujące na obecność wirusa w organizmie. Pojawia się także pytanie o moment wystąpienia objawów. Ciągle udzielam odpowiedzi wskazujących na to, że jestem chory. Co ma mi do przekazania chatbot? Jeżeli masz gorączkę (38°C), kaszel, problemy z oddychaniem i w ciągu ostatnich 14 dni miałeś kontakt z osobą chorą z powodu infekcji wywołanej koronawirusem, to […]. W tym miejscu pojawia się lista zasad bezpieczeństwa, do których należy się stosować. Otrzymujemy także listę szpitali z oddziałami zakaźnymi oraz mapę stacji sanitarno-epidemiologicznych. Jeżeli brakowałoby mi jakichś informacji, mogę dopytać o nie chatbota. Algorytm wyświetli mi np. informacje na temat tego, jak rozprzestrzenia się koronawirus oraz co zrobić, jeśli nie posiada się ubezpieczenia zdrowotnego.

Czytaj także: W Google Play odkryto ponad 55 złośliwych aplikacji – natychmiast je usuń, jeśli je instalowałeś!

To nie pierwsza tego typu inicjatywa związana z koronawirusem. Niedawno powstała aplikacja o nazwie kwarantanna domowa, o której już pisaliśmy. Dedykowana jest ona osobom pozostającym w izolacji z powodu podejrzenia zarażenia wirusem.

Sprawdź najnowsze wpisy