ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Targi Computex 2020 przesunięte

Targi Computex przesunięte – lepiej później, niż wcale

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Z powodu pandemii koronawirusa wiele imprez zostało odwołanych jak na przykład MWC 2020. Inne z kolei zostały przeniesione do sieci. Niektóre organizacje jednak liczą, że kryzys zostanie zażegnany w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Należą do nich między innymi organizatorzy targów Computex. Ci przedstawili już nowy termin rozpoczęcia konferencji. 

Targi Computex 2020 przesunięte

Targi Computex 2020 przesunięte

Pierwotnie targi Computex miały się odbyć na początku czerwca. Jednak teraz zostały one zaplanowane na 28 września. Warto tu zaznaczyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy są one przenoszone na ten miesiąc. 17 lat temu, czyli w 2003 roku także odbywały się we wrześniu z powodu epidemii. I to także wywołanej przez koronawirusa, a dokładniej przez SARS. Tamten, mimo znacznie wyższego stopnia śmiertelności, okazał się jednak mniej groźny od obecnego SARS-COV-2. Wszystko z powodu niższego współczynnika zarażeń. Mam nadzieję, że organizatorzy nie zostaną zmuszeni do przesuwania terminu na koniec roku, lub odwoływania imprezy.

Zobacz też: Praca zdalna może pomóc przetrwać epidemię – niesie jednak ze sobą zagrożenia

Targi Computex 2019 przyciągnęły rekordową liczbę osób. W zeszłym roku na pięciodniowe wydarzenie zebrało się ponad 42 tysięcy zwiedzających z 171 krajów. Oczywiście to jakieś 4 razy mniej osób niż podczas targów CES w Las Vegas. Mimo to liczba ta i tak robi olbrzymie wrażenie. Tegoroczna edycja ma się skupiać wokół rozwiązań 5G i Sztucznej Inteligencji. Istotne miejsce mają także zająć w niej małe, kreatywne firmy z innowacyjnymi rozwiązaniami. Przeniesienie terminu targów to dobra decyzja. Czerwiec jest terminem zbyt ryzykownym. Natomiast przeniesienie tej imprezy do sieci raczej mijałoby się z celem.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy