Łysina to poważny problem dla wielu mężczyzn. Oczywiście łatwo powiedzieć, że powinni się oni ogolić na łyso i przyjąć taki stan rzeczy z godnością, zamiast szukać na to lekarstwa. Tyle że taki pogląd przedstawiają zwykle osoby, których to po prostu nie dotyczy. Sam mam to szczęście, że nie narzekam na braki w owłosieniu, jednak rozumiem, czemu wiele osób ukrywa swoje głowy pod czapką. Natomiast teraz mogą mieć ku temu jeszcze jeden powód.

Czapka na porost włosów od Xiaomi

Czapka na porost włosów od Xiaomi

Istnieje wiele metod na walkę z łysiną. Większość jednak nie działa. Jak mówi stary suchar najlepszym środkiem na łysienie, jest środek głowy. Nie traktujmy jednak marnych kawałów jako źródła wiedzy o świecie. Tym bardziej że właśnie pojawiła się czapka na porost włosów od Xiaomi. Nazywa się ona COSBEAUTY LLLT i wykorzystuje laserową nasadkę, która w ciągu 12 tygodni ma zapewnić zdrowy wzrost nowych włosów. Składa się na nią 81 emiterów laserowych, które mają zapewnić pokrycie całej głowy. Na zewnątrz wygląda jak zwykła czapka z daszkiem. Istotna jest także waga czapki, waży ona 210 gramów. Produkt jest dostępny w cenie 1499 juanów, czyli około 900 PLN po obecnym kursie. 

Zobacz też: Panuje epidemia, więc psa na spacer wyprowadził… dron

Według firmy istnieje tylko kilka certyfikowanych urządzeń poprawiających wzrost włosów. Elektryczne laserowe urządzenia do wzrostu włosów COSBEAUTY nie tylko przeszły rygorystyczną certyfikację CFDA, ale również uzyskały certyfikat FDA, który w pełni spełnia wymagania techniczne dla urządzeń medycznych do wzrostu włosów, zapewniając bezpieczeństwo i skuteczność. Czy to rzeczywiście działa? Nie mam pojęcia. Warto jednak zaznaczyć, że raport kliniczny przeprowadzony przez Pekiński Szpital Przyjaźni potwierdził, że 80,9% pacjentów z utratą włosów doświadczyło znaczącej poprawy. Nie wiadomo jednak dokładnie, czym jest ta znacząca poprawa, ani w jakim stanie były włosy tych pacjentów. Nie jest to też pierwsza czapka, o której piszę. Jednak jako pierwsza ma jakiś sens.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.