Celebryci obwiniają 5G o COVID-19

Huawei chce wykorzystać 5G do zwalczania koronawirusa

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Według niektórych z teorii spiskowych to właśnie technologia 5G jest odpowiedzialna za koronawirusa. To oczywista bzdura i próba siania paniki. Gówniarskie zachowanie, biorąc pod uwagę obecną sytuację. Nie oznacza to jednak, że sieć nowej generacji nie ma z chorobą nic wspólnego. Okazuje się bowiem, że może być nieocenionym narzędziem w walce z COVID-19. Tak przynajmniej uważa Huawei, który wraz ze spółką handlową Deloitte przeprowadził badania w tej sprawie. 

Sieć 5G w walce z koronawirusem

Sieć 5G w walce z koronawirusem

Na wstępie warto zaznaczyć, że nie są to rozważania czysto teoretyczne. To właśnie sieć 5G została wykorzystana podczas ataku pandemii w Chinach. Wtedy też konieczne było szybkie przesyłanie ogromnych ilości danych pomiędzy szpitalami i ośrodkami badawczymi. Duża przepustowość i małe opóźnienia okazały się niezwykle pomocne w opanowaniu wręcz tragicznej sytuacji. Biorąc pod uwagę, że epidemia wybuchła w Chinach, przez co kraj ten w ogóle się jej nie spodziewał, Państwo Środka poradziło sobie nadzwyczaj dobrze. Przynajmniej w porównaniu do Włoch, gdzie według oficjalnych danych liczba jest ponad dwukrotnie wyższa.

Zobacz też: Panuje epidemia, więc psa na spacer wyprowadził… dron

Huawei podzielił się wnioskami z tego badania. Oto one:

Na podstawie analizy typowych zastosowań nowej technologii, takich jak obrazowanie termiczne 5G+, karetki inteligentne 5G z monitorowaniem 4K HD oraz platforma do zdalnej konsultacji medycznej 5G, raport wskazuje, że wysoka przepustowość i niskie opóźnienia technologii 5G rozwiązują problemy związane z transmisją danych podczas epidemii, a także otwierają możliwości dla świeżych pomysłów i zupełnie nowych metod leczenia. W rezultacie system opieki zdrowotnej skorzystał z krótszych czasów reakcji, lepszego monitorowania pacjenta, dokładniejszego gromadzenia danych i ich analiz, zdalnej współpracy oraz alokacji zasobów. Technologia 5G otwiera także drzwi do stworzenia w przyszłości całkowicie cyfrowych, publicznych platform reagowania kryzysowego, które oparte będą na informacji.

Aplikacje 5G stosowane w zwalczaniu epidemii mogą również przyczynić się do opracowania bardziej wydajnego modelu zarządzania inteligentnymi miastami. Możliwości transmisji danych 5G znajdują także zastosowanie w obszarach związanych z urbanistyką, w tym w planowaniu ruchu, inteligentnym bezpieczeństwie publicznym i inteligentnej ochronie środowiska. Powinny one także stanowić inspirację dla samorządów miejskich do poszukiwania nowych modeli zarządzania miastem. Sukces aplikacji 5G w dziedzinie zdrowia publicznego to również zachęta dla firm z innych sektorów do wykorzystania popularności 5G i odkrywania nowych zastosowań tej technologii.

Szkoda, że u nas sieć 5G praktycznie nie istnieje…

Źródło: Huawei

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy