Redmi Smart TV MAX to nowy produkt od firmy, która najbardziej znana jest ze swoich smartfonów. Dziś zaprezentowała nie tylko je, bo oprócz Redmi K30 Pro oraz jego Zoom Edition, zobaczyliśmy także ogromny, a można nawet powiedzieć, że gigantyczny telewizor. Jest tak wielki, że strona producenta ma nawet specjalną instrukcję, gdzie można zobaczyć, czy w ogóle zmieści się on nam w drzwiach mieszkania.

Redmi Smart TV MAX
Fot. Redmi Smart TV MAX

Może się wydawać, że projektanci Redmi mają jakiś kompleks, bo to już drugi telewizor w ofercie producenta, ale tym razem jeszcze większy. Poprzedni model miał raptem przekątną 70 cali, a ten jest jeszcze większy. I choć może się wydawać, że przy takim rozmiarze urządzenie będzie kosztowało krocie, to nie jest aż tak źle. Oczywiście nie jest też tanio, ale w zestawieniu z konkurencyjnymi modelami (pod względem wielkości), jest naprawdę przyzwoicie.

Redmi Smart TV MAX

Zacznijmy może od samej ceny telewizora, bo to jeden z ciekawszych aspektów. Otóż Redmi Smart TV MAX został wyceniony na 19 999 juanów, co w przeliczeniu na naszą walutę, daje mniej więcej 12 tysięcy złotych. Jeżeli zestawi się telewizor od Redmi z modelami od innych producentów, a które mają podobną przekątną ekranu, to ten produkt jest o mniej więcej dwie trzecie tańszy. Tylko jak zwykle w takich przypadkach, są pewne minusy, bo przy tak dużej przekątnej, powinna pojawić się także większa rozdzielczość. Redmi postawiło jednak na „tylko” 4K, czyli 3840×2160 pikseli. Do tego trzeba jeszcze dodać, że częstotliwość odświeżania wynosi tutaj 60 Hz.

Zobacz też: Innowacyjny pomysł Huawei na moduł kamery w smartfonie

Jeżeli chodzi o resztę specyfikacji, to Redmi Smart TV MAX ma czterordzeniowy procesor Amlogic T972 (4x ARM Cortex-A55; 12 nm) z grafiką Mali-G31 MP2. Do tego dochodzą jeszcze 4 GB RAM oraz 64 GB miejsca na dane (eMMC). System służący do obsługi telewizora to autorski PatchWall, który powstał w oparciu o Android TV. Urządzeniem można sterować poprzez sparowane sprzęty z tego samego ekosystemu lub też głosowo. Do tego dochodzi Bluetooth, Wi-Fi (2,4/5 Ghz) oraz porty HDMI (x3), USB (x2) oraz Ethernet. Na pokładzie znalazły się także dwa głośniki (8 W), a te wspierane będą przez technologię Dolby Audio oraz DTS-HD. Jeżeli chodzi o same wymiary, to prezentują się one następująco: bez podstawki 2190×1255 mm; waga 68 kg, a z podstawą 2190×1354 mm; waga 70,1 kg.

Źródło: Redmi / GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.