Interaktywny moduł kamery to coś, co opatentował Huawei i co wstępnie miało znaleźć się w modelu Mate 30 Pro. Jak dobrze wiemy, to niestety nie nastąpiło, ale teraz z bliska możemy przyjrzeć się temu ciekawemu rozwiązaniu i liczyć na to, że pojawi się w kolejnym smartfonie producenta. Jeżeli tak się stanie, to będziemy mogli śmiało powiedzieć, że coś na rynku wreszcie drgnie.

Interaktywny moduł kamery
Fot. LetsGoDigital / Interaktywny moduł kamery od Huawei

Wygląd smartfonów nie zmienia się specjalnie od dłuższego czasu. Dostajemy głównie wariacje na temat tego, co już dobrze znamy. Wprawdzie ciężko wymyślić tutaj cokolwiek nowego, ale jak pokazuje patent Huawei, jest jeszcze nadzieja na innowacje. Przynajmniej w niektórych kwestiach, choć obawiamy się, że wprowadzenie tego, co tutaj opisujemy, mocno podwyższyłoby cenę urządzenia.

Interaktywny moduł kamery od Huawei

Moduły z kamerami na pleckach są w większości takie same. Mamy albo pionowy pasek z obiektywami, albo prostokąt, a ewentualnie okrąg. I w tym ostatnim przypadku można wprowadzić właśnie coś nowego, a tak przynajmniej wygląda to na patencie od Huawei. Interaktywny moduł kamery spełniałby kilka funkcji. Na pierścieniu wokół aparatów można by odczytywać powiadomienia oraz wiadomości, ale także odebrać czy odrzucić połączenie przychodzące. Do tego mogłyby dojść takie funkcje, jak przesuwanie obrazów w galerii czy kontrolowanie głośności urządzenia. Podobne rozwiązania dało się znaleźć w urządzeniach z czytnikami linii papilarnych, gdzie można było np. zsunąć pasek powiadomień.

Zobacz też: Co wiemy o EMUI 10.1?

Tutaj mówimy oczywiście, o czym o wiele bardziej zaawansowanych. Według patentu interaktywny moduł kamery mógłby także zarządzać zoomem samego aparatu. Zapewne samych zastosowań byłoby znacznie więcej, ale już teraz wydają się one wielce interesujące. Jak dobrze wiemy, nie udało się producentowi stworzyć tego rozwiązania na premierę ostatnich smarftonów z serii Mate, ale może zobaczymy to już w Mate 40 Pro.

Źródło: WIPO / Pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.