ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
tauron kanał edukacyjny

Tauron uruchamia edukacyjny kanał na YouTube

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Tauron poinformował, że uruchamia na YouTube kanał edukacyjny dla dzieci i młodzieży. W zamyśle twórców ma być on pomocny we wspólnym spędzaniu czasu w domu. Kolejne zastosowanie edukacyjnego kanału to również wsparcie nauczycieli w przeprowadzaniu zdalnych zajęć podczas trwającej epidemii.

Edukacyjny kanał spółki Tauron – co na nim znajdziemy?

Pierwsze filmy zamieszczone na edukacyjnym kanale Taurona dotyczą prądu elektrycznego. Dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przygotowano materiał Skąd się bierze prąd?. Uczniowie z klas 4-6 mogą zobaczyć film dotyczący tego, czym jest prąd. Na dzieci z 7 i 8 klasy szkoły podstawowej czeka natomiast materiał Przewodzi, nie przewodzi?.

Edukacyjny kanał Taurona nie został założony od podstaw. Spółka miała już wcześniej swój kanał na YouTube, prezentowano na nim informacje o poczynionych inwestycjach czy działaniach związanych z energetyką. Obecnie kanał zmienił jednak nieco szatę graficzną i tematykę publikowanych treści. Ewa Groń będąca rzecznikiem prasowym Taurona zauważa, że edukacyjne materiały spółki już wcześniej cieszyły się dużą popularnością. Chodzi o Bezpieczniki Tauronao grze będącej ich częścią już pisaliśmy. Z platformy e-learningowej korzystali nauczyciele oraz uczniowie podczas szkolnych lekcji. Zainteresowanie tą formą edukacji było bardzo duże, bo na platformie mamy zarejestrowanych ok. 1700 nauczycieli i prawie 250 szkół z całej Polski – mówi Ewa Groń.

Czytaj także: Ilu uczniów skorzystało z rządowej platformy do e-learningu?

Oprócz najnowszych filmów, na kanale Taurona znajdują się także starsze materiały z udziałem pracowników Taurona. Prowadzą oni rodzinną serię edukacyjną, w której na przykładzie zabaw ilustrują zjawiska fizyczne. Kanał Taurona jest dostępny w tym miejscu.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy