Sony-Xperia-Jelly-Bean-Logo

Jeszcze do wczoraj użytkownicy smartfonów Xperia T, TX oraz V mogli mieć choć odrobinę nadziei, że ich urządzenia dostaną aktualizację do najnowszej wersji Androida „KitKat”. Niestety, wątpliwości te zostały rozwiane przez japońskich inżynierów, gdyż właśnie została potwierdzona informacja, że Android 4.3 „Jelly Bean” był ostatnią aktualizacją oprogramowania we wspomnianych słuchawkach i na pewno nie dostaną szansy rozszerzenia swoich możliwości z nowszym systemem Google’a.

 

sony xperia t tx v update

 

Już wcześniej Sony ogłosiła, że sprawdzi całe grono swoich starszych modeli z serii Xperia pod kątem możliwości bezproblemowego funkcjonowania  z „KitKatem”. Wygląda więc na to, że wspomniane w tytule trio nie spełnia kryteriów postawionych przez japońskiego producenta, a na witrynie producenta w podstronach Xperii T, Xperii TX oraz Xperii V zniknął dający nadzieję napis „Under Investigation for Android 4.4 (KitKat)”, a pozostał jedynie “Latest and final version” (Android 4.3 „Jelly Bean”).

 

xperia t lastest update

 

Na szczęście nie oznacza to tragedii w postaci kompletnego braku możliwości sprawdzenia KitKa’a na owych urządzeniach, gdyż jak zwykle w tych przypadkach możemy liczyć na grono deweloperów, którzy już nie raz udowadniali, że nie ma rzeczy niemożliwych.

 

 

Źródło: xperiablog.net

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski