OnePlus Pay będzie nowym, wirtualnym portfelem, z którego jednak my nie skorzystamy zbyt szybko. O ile w ogóle OnePlus zdecyduje się na to, żeby udostępnić użytkownikom w Europie taką możliwości. Teraz mogą z niej już korzystać mieszkańcy Chin, choć oficjalnie jeszcze tego nie ogłoszono. Jednak nowa aktualizacja oprogramowania sprawiała, że pierwsi użytkownicy z wirtualnego portfela już korzystają.

Nową usługę OnePlus zapowiadał już przy okazji premiery OnePlus 7T, ale robił to dość nieśmiało. Przebąkiwano o tym, że usługa ma być dostępna jakoś w pierwszym kwartale tego roku, ale nie podano dokładnej daty. Dalej tego nie zrobiono, ale skoro pierwsi użytkownicy mogą już z usługi korzystać, to wygląda na to, że jej oficjalna premiera powinna odbyć się „na dniach”.

OnePlus Pay

OnePlus Pay dostępne będzie w pierwszej kolejności w Chinach, czyli państwie, gdzie swoją siedzibę ma producent. Potem ma zostać udostępnione w Indiach oraz Stanach Zjednoczonych, ale dalej nie wiadomo, czy pojawi się w Europie. Patrząc na to, że u nas można korzystać z Google Pay czy Apple Pay, szanse na to są niewielkie. Niewykluczone, że OnePlus Pay podzieli los Mi Pay, które ma bardzo ograniczony zasięg. Obecnie usługa OnePlus działa tylko na smartfonach OnePlus 7T i z wersją systemową 10.0.7.HD65.

OnePlus Pay
Fot. OnePlus Pay

Zobacz też: OnePlus zmienia logo

Samo działanie OnePlus Pay jest praktycznie takie samo, jak innych wirtualnych portfeli. Pozwala więc na podpięcie karty kredytowej albo debetowej, a następnie wykonywanie płatności zbliżeniowych czy w Internecie. Zapewne sama usługa będzie jeszcze rozwijana i wprowadzana w większej ilości urządzeń od producenta, ale to kwestia czasu. I oczywiście tego, jak wielkim zainteresowaniem będzie się ona cieszyła. Jeżeli będzie ono znikome, to niewykluczone, że sama usługa dostępna będzie jedynie w Chinach, a reszta świata albo nigdy jej nie zobaczy, albo OnePlus będzie czekało na dogodniejszy moment z jej wypuszczeniem.

Źródło: GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.