Wiele osób kwestionuje sens istnienia smartfonów do gier. W końcu ich twórcy starają się trafić do jak najszerszego grona posiadaczy smartfonów. To oznacza, że większość tytułów powinna ruszyć nawet na średniaku sprzed kilku lat. Nie brakuje jednak ambitnych twórców,bądź znanych marek, które chcą przenieś swoją złożoną grę na smartfony. W ich przypadku wiąże się to jednak z długą pracą polegającą na przeniesieniu całego silnika gry na smartfony lub napisaniu jej od nowa. Jednak Cryengine na Androida może znacznie ułatwić im pracę oraz pisanie zupełnie nowych gier naa smartfony.

Cryengine na Androida

Pakiet narzędzi Cryengine umożliwia tworzenie, edycję i podgląd w czasie rzeczywistym każdego aspektu i każdej funkcji gry. Tym samym daje deweloperom możliwość skupienia się na tworzeniu wirtualnych światów. Program w wersji beta będzie pozyskiwał opinie od programistów, co z kolei pozwoli zespołowi stojącemu za Cryengine na rozwój i rozbudowę platformy. Smartfony do gier dzięki temu w końcu zyskają sens. 

Zespół CRYENGINE ma za zadanie pomagać twórcom gier w realizacji ich wizji poprzez udostępnianie im najpotężniejszych narzędzi w branży. Jesteśmy dumni, że zespoły różnej wielkości, na całym świecie, wybierają naszą platformę do tworzenia gier, a uczestnicząc w programie beta, deweloperzy będą mogli doświadczyć tego, co CRYENGINE może osiągnąć na mobilnych chipsetach, a także uczestniczyć w rozwoju branży na Androidzie.

— Napisała firma w ośwaidczeniu.

Zobacz też: Petycja przeciwko Exynosowi – społeczność ma dosyć układów Samsunga

Być może jest to szansa na wskrzeszenie mobilnego grania? Przeniesienia rozgrywki znanej z konsol i komputerów osobistych na smartfony? Oczywiście dobrych gier mobilnych na rynku nie brakuje. Większość to jednak badziewie. Pseudo darmowe tytuły, w które zwyczajnie nie da się grać, nie inwestując w nie dużych pieniędzy. Liczę na to, że dzięki temu smartfony naprawdę staną się prawdziwymi kieszonkowymi konsolami do gier.

Źródło: Wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.