Mi 6 jest jednym z najbardziej ikonicznych smartfonów Xiaomi. Flagowiec ten nie tylko jest ciepło wspominany, ale także wciąż wiele osób z niego korzysta. To właśnie on w dużej mierze przełożył się na popularność marki na świecie, w tym w Polsce. Według najnowszych przecieków producent planuje wydać odświeżoną wersję tego smartfona. Ta ma oferować bardziej współczesną specyfikację i pewne zmiany w projekcie. Zachowa jednak to, za co ludzie pokochali ten model. 

Xiaomi Mi 6 2020

Xiaomi Mi 6 2020

Według nieocenionego Digital Chat Station Xiaomi Mi 6 2020 będzie potężnym smartfonem o niewielkich wymiarach. Wspomina on, że większość producentów wyświetlaczy już dostosowała swoje linie produkcyjne do tworzenia dużych wyświetlaczy. Dlatego też stworzenie smartfona z małym ekranem może okazać się znacznie bardziej kosztowne. Nawiasem mówiąc, to tłumaczy także, dlaczego budżetowe smartfony ostatnio aż tak bardzo urosły. Xiaomi będzie musiało przeprowadzić szeroko zakrojone badania rynku, aby ustalić, czy wyprodukowanie takiego urządzenia będzie w ogóle opłacalne. 

Zobacz też: Ubuntu Touch uruchomiony na Redmi Note 7 – wciąż pozostało wiele pracy

Smartfon ma zachować rozmiar, wagę i kształt oryginału. W przeciwieństwie do niego znajdzie się jednak wcięcie w ekranie lub otwór. Producent chciałby zastosować w nim układ z serii Snapdragon 800, najprawdopodobniej mowa o modelu S855. Jeśli jednak odbije się to negatywnie na jego wadze, to zdecyduje się na zastosowaniu serii 700. Bateria smartfona ma wystarczyć na cały dzień intensywnej pracy. Z tyłu natomiast znajdzie się miejsce na podwójny lub pojedynczy aparat. Właśnie taką wizję urządzenia zaprezentowało Xiaomi na Weibo. Firma zadała także pytanie do fanów: ile byliby w stanie zapłacić za takie urządzenie? To właśnie od udzielonych odpowiedzi będzie zależał ostateczny kształt urządzenia oraz to czy w ogóle ono powstanie. Jeśli projekt dostanie zielone światło, to może to być prawdziwa gratka dla fanów małych smartfonów.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.