ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wybuch pandemii w Wietnamie problemem Samsunga i Apple

Samsung znowu pokonał Apple – w tym przypadku nie ma to jednak większego znaczenia

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jeszcze kilka lat temu walka pomiędzy Apple i Samsungiem była niezwykle zażarta. Teraz jednak ich wzajemne stosunki się znacznie uspokoiły. Co nie zmienia faktu, że wciąż rywalizują ze sobą o rynek smartfonów. Przestały jednak już się szczycić każdym, nawet najmniejszym zwycięstwem nad rywalem. W tym przypadku mamy jednak takie, które nie dotyczy bezpośrednio rynku smartfonów. A przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Samsung wyprzedza Apple w produkcji procesorów

Samsung wyprzedza Apple procesory

Samsung produkuje wiele rzeczy poza smartfonami. Nie wszystkie z nich są dedykowane dla rynku konsumenckiego. Poza telewizorami, smartfonami i lodówkami firma ta ma także olbrzymi dział produkcji komponentów elektronicznych. Układy pamięci od Samsunga są wysoko cenione u producentów dysków twardych czy RAM-u. Koreański gigant ma jednak w swojej ofercie także mobilne procesory produkowane w ramach marki Exynos. Te co prawda są także sprzedawane konkurencji, ale przede wszystkim służą one do zaspakajania potrzeb samego Samsunga.

Zobacz też: Stadion został zamknięty, więc polski klub sprzedaje wirtualne bilety na mecze

Według najnowszego raportu dotyczącego tego segmentu rynku Samsung miał 14,1-procentowy udział w światowym rynku układów mobilnych w 2019 roku. Tym samym zajął trzecie miejsce, zrzucając z podium Apple, które w ubiegłym roku miało 13,1-procentowy udział w rynku. Qualcomm i MediaTek są niepodzielnymi liderami w tym segmencie. Mają one udziały wynoszące odpowiednio 33,4 i 24,6 procent. Co to zwycięstwo oznacza w praktyce? Całe nic. Oczywiście dla Samsunga sam wzrosty w segmencie jest istotny. Wynika on jednak głównie z powodu serii Galaxy A i Galaxy M. Smartfony te w dużej mierze bazują na autorskich procesorach producenta. Jednocześnie należą do zupełnie innego segmentu rynku niż iPhone. Nie zapominajmy także, że Apple nie sprzedaje swoich procesorów firmom trzecim. Oznacza to, że zwiększona produkcja Exynosów w żaden sposób nie zagraża amerykańskiej firmie. Informacja ta może co najwyżej poprawić nastrój fanom Samsunga. Chociaż nie wszystkim, jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnią petycję przeciwko Exynowoswi

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy