ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pierwszy smartfon z 8-rdzeniowym i 64-bitowym układem od HTC – Desire 820 ujawnia się w Sieci

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
htc desire 820 duzy

HTC w świecie Androida nie jest już tak popularny jak kiedyś toteż sytuacja finansowa firmy zdecydowanie się pogorszyła. Niemniej jednak jest to producent, który z pewnością zostanie zapamiętany jako pierwszy, który przedstawił pierwsze urządzenie z Androidem, pierwszego smartfona z wyświetlaczem FullHD, a teraz wszystko wskazuje, że Tajwańczycy ponownie będą pierwsi.

Tym razem możemy być niemalże pewni, że omawiany niedawno Desire 820 zostanie wyposażony w 64-bitowy układ Qualcomma. Nie będzie to jednak ani Snapdragon 410 czy też 610, ale od razu 8-rdzeniowa jednostka 615. Charakteryzuje się ona parą 4-rdzeni Cortex-A53 (1,8 GHz i 1 GHz), a także Adreno 430. Tym samym jest to najwydajniejsze dostępne obecnie 64-bitowe serce dla smartfonów i tabletów z Androidem, które przez Qualcomma zostanie wyparte dopiero w przyszłym roku poprzez Snapdragona 810.

htc desire 820 weibo
htc desire 820 weibo 2

Widoczne wyżej grafiki z Chin dodatkowo potwierdzają nawiązanie do stylu One, ale zachowanie umiaru jak to przystało na serię Desire. Tym samym 820 zapewne wyglądem będzie blisko do 816. Co ciekawe, nadchodząca premiera od HTC jest ujawniania jedynie pod kątem zastosowanego układu – nie wiemy kompletnie nic na temat pozostałych podzespołów. Możemy jednak podejrzewać pojawienie się systemu Android L.

W takim razie to Tajwańczycy po raz kolejny mogą być tymi pierwszymi. Czy taki ruch jest w stanie pomóc nieco sytuacji finansowej HTC? Uważacie, że 4 września Desire 820 będzie jednym z najchętniej oglądanych urządzeń?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy