Amazon Prime Video profile

Amazon Prime Video wkrótce pozwoli utworzyć profile

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Newsy

Amazon Prime może nie jest najpopularniejszą usługą streamingową na świecie, ale radzi sobie całkiem nieźle. Głównie za sprawą produkcji, które znalazły się w ich bibliotece. Jack Ryan zrobił furorę, a obecność takich tytułów The Man In The High Castle, Bosch czy The Expanse stale przyciąga nowych klientów. Od kilku dni klienci sieci Play mogą korzystać bezpłatnie z Amazon Prime Video. To, co rzuca się w oczy po uruchomieniu usługi streamingowej Amazonu, to brak możliwości utworzenia kont użytkowników, do czego przyzwyczaił nas Netflix.

Dlaczego profile w Amazon Prime Video są tak potrzebne?

Amazon Prime Video profile

Posiadanie kilku profili użytkowników może się wydawać mało istotne. Jednak kiedy nie korzystamy z konta sami, to po jakimś czasie okazuje się, że jest to funkcja bardzo przydatna i wręcz niezbędna. Podam prosty przykład. Odpalasz serial, który ogląda także osoba, z którą dzielisz konto. Zakończyłeś oglądanie na piątym odcinku. Po kilku dniach okazuje się, że obejrzałeś ich siedem. Wtedy zdajesz sobie sprawę, że dzieląc konto z kimś innym, nigdy nie będziesz miał pewności, na którym odcinku skończyłeś ty, a na jakim druga osoba. To samo będzie się tyczyło obejrzanych filmów i innych produkcji w Amazon Prime Video. Będą oznaczone jako obejrzane – ale czy przez Ciebie? Dzięki profilom każdy użytkownik ma dostęp tylko do tego, co faktycznie sam kliknął, obejrzał, dodał do ulubionych itd.

Zobacz także: Netflix w tych ciężkich czasach nie zapomina o twórcach

Właściciel konta będzie mógł utworzyć do 6 profili. Od niego zależy, czy zdecyduje się na założenie takich z pełną funkcjonalnością, czy wybierze profil przeznaczony dla dzieci. Jeżeli zdecyduje się na ten drugi, to osoba z niego korzystająca nie zobaczy materiałów przeznaczony dla dorosłych widzów. Nowa funkcja pojawiła się już w kilku krajach. Niestety nie w Polsce. Profile pojawią się także u nas, ale jeszcze nie wiadomo kiedy dokładnie.

Źródło: XDA, Amazon

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy