ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei jako wykonawca b-brand

Huawei przekazuje pomoc polskim szpitalom

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Polski rynek jest jednym z najważniejszych dla Huaweia, przynajmniej jeśli chodzi o Europę. To włśsnie u nas seria Huawei P Lite przez lata zajmowała wysokie pozycje w rankingach sprzedaży. To także u nas HMS dedykowany Europie rozpoczął swoje działanie. Zawsze też mogliśmy liczyć na nieco bardziej atrakcyjne ceny za smartfony producenta w porównaniu do reszty Europy. Polacy przez lata kochali Huaweia, a ten odwdzięcza się tym samym.

Huawei wspiera polskie szpitale

Huawei polskie szpitale

No cóż, może ostatnie zdanie jest nieco przesadzone. Chodzi mi jednak o to, że Polska, mimo że jest stosunkowo małym krajem pod względem liczby ludności, jest jednym z najważniejszych rynków dla Huaweia. Nic więc dziwnego, że producent ten w tych ciężkich czasach epidemii postanowił udzielić nam niezbędnej pomocy:

Huawei przekazuje 20 tysięcy masek ochronnych do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Pierwsza transza 12 tysięcy masek została dostarczona w piątek. W przygotowaniu jest kolejna dostawa najbardziej potrzebnych materiałów ochronnych, które trafią do szpitala w przyszłym tygodniu.

Zobacz też: Allegro pozwoli na anulowanie już złożonych zamówień

To właśnie materiałów ochronnych brakuje nam najbardziej. Te są jednorazowego użytku, więc zużywają się błyskawicznie. Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei wydał w tej sprawie dodatkowo następujące oświadczenie:

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami rozpoczęliśmy pomoc dla szpitali w najszybszym możliwym dla nas terminie. Jesteśmy obecni w Polsce od 15 lat i czujemy się częścią społeczeństwa. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy w ten sposób pomóc Centralnemu Szpitalowi Klinicznemu MSWiA, który jest jednym z kluczowych miejsc walki z SARS-CoV-2 w Warszawie.

Fakt, że firmy technologiczne tak chętnie wspierają nasz kraj, jest niezwykle budujący.

Źródło: Huawei

Sprawdź najnowsze wpisy