Netflix wspiera twórców

Netflix w tych ciężkich czasach nie zapomina o twórcach

Newsy

Wydawałoby się, że czas epidemii oznacza złotą erę dla Netflixa. Ci wszyscy znudzeni ludzie przesiadujący w swoich domach to w końcu spora grupa potencjalnych odbiorców. Należy jednak pamiętać, że prace nad najważniejszymi serialami i filmami firmy musiały zostać wstrzymane. Ludzie także mniej chętnie wydają pieniądze na subskrypcje. W to miejsce wolą robić zapasy żywności i leków na kilka tygodni i z niezrozumiałych przyczyn papieru toaletowego na ponad roku.

Netflix wspiera twórców

Netflix wspiera twórców

Wiele produkcji filmowych i telewizyjnych zostało zamkniętych w związku z pandemią COVID-19. Jest to spory problem dla samego serwisu, a także olbrzymi cios dla aktorów, głównie tych trzeciego planu. Jednak tymi, którzy najmocniej cierpią, są pracownicy ekip filmowych, których pensje są niczym, w porównaniu do tego co dostają największe serialowe gwiazdy. Aby im wszystkim ulżyć, Netflix stworzył fundusz o wartości 100 milionów dolarów. Ma on wspierać pracowników w kreatywnej społeczności, zarówno aktorów, jak i ekipy scenograficzne. Większość z tych pieniędzy trafi do najciężej doświadczonych pracowników wytwórni związanych z Netflixem.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Android 11 odmieni sposób, w jaki korzystamy z klawisza blokady

Dodatkowo aż 15% tej kwoty, co jak łatwo obliczyć, daje nam 15 milionów dolarów, zostanie przekazanych osobom trzecim i organizacjom non-profit. Pieniądze te trafią między innymi SAG-AFTRA’s COVID-19 Disaster Fund i Actors Fund Emergency Assistance. Dodatkowo Netfilx obiecał, że wciąż będzie wypłacać wynagrodzenia. Oczywiście działania te na dłuższą metę odbiją się pozytywnie na samym serwisie. Zabezpieczenie mniejszych twórców pozwoli na utrzymanie ich w branży, co przełoży się na wiele filmów i seriali. Dodatkowo zbuduje w ten sposób ich zaufanie. W końcu kto by nie chciał współpracować z firmą, która w razie kryzysu chętnie wyciąga pomocną dłoń? 

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x