Jeśli mamy objawy typowe dla grypy lub przeziębienia i mieliśmy kontakt z osobą zarażoną koronawirusem, to wycieczka do przychodni nie jest najlepszym pomysłem. Możemy wtedy zarazić nim ludzi w kolejce albo samego lekarza, który codziennie spotyka wielu chorych i mógłby przy okazji ich zarazić. Dlatego też w takich przypadkach kontakt telefoniczny to podstawa. Niestety, wiele osób zdaje się nie zdawać z tego sprawy. Na szczęście Google postanowiło wziąć udział w akcji uświadamiającej za pomocą swoich map.

Mapy Google pouczają w sprawie koronawirusa

Mapy Google Koronawirus

Mapy Google wyświetlą przypomnienie, gdy ktoś korzysta z aplikacji w celu wyszukania lekarza lub szpitala. Wyświetlą one wtedy komunikat z ostrzeżeniem na temat zachowania w przypadku podejrzeń zarażeniem się koronawirusem o następującej treści:

Zadzwoń do lekarza przed wizytą, jeśli możesz mieć COVID-19.

Zobacz też: Google I/O 2020 całkowicie odwołane – co dalej z nowościami?

Wydaje się, że to niewiele. Jednak nawet jedna chora osoba może doprowadzić do eskalacji epidemii. W końcu cała ta sytuacja zaczęła się właśnie od pojedynczego przypadku, tak, jak każda inna choroba. Niestety, nie udało mi się wymusić takiej odpowiedzi w moim smartfonie. Nie wiem, czy opcja ta nie jest jeszcze dostępna w Polsce, czy też jeszcze nie dotarła do mnie. Mam jednak nadzieję, że Google nie zamierza zbyt długo zwlekać z jej rozpowszechnieniem na całym świecie. Sytuacja wymaga raczej szybkich działań. Z drugiej strony niechciałbym, żeby zbyt wielki pośpiech odbił się negatywnie na działaniu samej aplikacji. Chociaż ostatnio jej nie używam, ponieważ ciągle siedzę w domu. Do czego i Was namawiam, oczywiście w miarę możliwości. W końńcu nie każdy może pracować zdalnie.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.