Samsung Galaxy S22 głównie ze Snapdragonem

Petycja przeciwko Exynosowi – społeczność ma dosyć układów Samsunga

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Change.org jest wspaniałym narzędziem pozwalającym społeczności tworzyć różnego rodzaju petycje. Te w założeniach mają zmienić świat. W rzeczywistości często nie są traktowane zbyt poważnie, mogą jednak posłużyć jako istotny element informacyjny dla firm lub instytucji, których dotyczą. Właśnie została złożona petycja mająca na celu wywarcie nacisku na Samsunga. Społeczność chce, aby producent zaprzestał wydawania swoich flagowych modeli układami Exynos.

Petycja przeciw układom Samsung Exynos

Petycja przeciw układom Samsung Exynos

Petycja ma również na celu powstrzymanie Samsunga przed stosowaniem własnego modułu aparatu. Społeczność oczekuje, że Samsung zacznie stosować te od Sony. Według jej zapisów smartfony z Exynosem na pokładzie są mniej wydajne od tych ze Snapdragonem. Dodatkowo układ Samsunga ma być bardziej energożerny. Według petycji flagowce Samsunga z Exynosem mają się szybciej przegrzewać i zaliczają większe spadki wydajności niż wersje ze Snapdragonem. Warto tu dodać, że od lat Samsung wypuszcza dwa warianty swoich flagowców: Exynos trafia do tych dedykowanych rynkom azjatyckim i europejskim. Natomiast Snapdragon ląduje na sklepowe półki w Ameryce Północnej. 

Zobacz też: Historyczny spadek sprzedaży smartfonów – Xiaomi wskakuje na podium

Licznik petycji kręci się jak szalony. Przynajmniej w momencie pisania tekstu pojawia się kilka podpisów na sekundę. Jednak jej próg wydaje się śmiesznie niski, bo zaledwie 25 tysięcy głosów. Dodatkowo szczerze wątpię, czy odniesie ona zamierzony cel. Samsung zbyt wiele zainwestował, żeby teraz rezygnować ze swoich flagowych układów i czujników obrazu. Możliwe jednak, że producent potraktuje to raczej jako sygnał, aby bardziej się przyłożyć do produkcji swoich procesorów. Z drugiej strony nie wiem, czy to zmieni podejście społeczności w tej sprawie. W końcu trawa po drugiej stronie rzeki zawsze jest bardziej zielona. 

[Aktualizacja]

Samsung wydał w tej sprawie następujące oświadczenie:

Galaxy S20 to smartfon stworzony, by zmienić sposób, w jaki doświadczamy otaczającego nas świata. Urządzenie, w zależności od regionu, jest dostępne z procesorem Exynos 990 lub Snapdragon 865. By zapewnić spójną i optymalną wydajność smartfonu podczas całego okresu użytkowania, oba czipy przechodzą takie same rygorystyczne testy. Badania są prowadzone w warunkach, w jakich smartfon jest wykorzystywany w codziennym życiu przez użytkowników.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy