ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
wirtualne bilety na mecze

Stadion został zamknięty, więc polski klub sprzedaje wirtualne bilety na mecze

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Koronawirus wpłynął negatywnie również na sport. Lechia Gdańsk wpadła na pomysł, by sprzedawać kibicom wirtualne bilety na mecze. W ten sposób fani zespołu mogą wspierać swoją drużynę w trudnym momencie, kiedy stadion świeci pustkami, a ligowe rozgrywki stanęły w miejscu.

Wirtualne bilety na mecze – jak to działa?

Lechia Gdańsk ogłosiła akcję #ZapełniamyStadion. Każda osoba może zarezerwować dowolną ilość wirtualnych miejsc na Stadionie Energa. Klub przygotował 40 tysięcy specjalnych biletów.

wirtualne bilety na mecze

Jeden wirtualny bilet kosztuje 10 zł, a do jego zakupu nie są potrzebne żadne dane osobowe. Oprócz symbolicznej wartości, jaką jest poczucie wsparcia swojej drużyny w trudnym momencie, bilet daje właścicielowi dostęp do specjalnego kodu voucherowego. Po zakończeniu epidemii i wznowieniu ligowych rozgrywek, kod będzie uprawniał właściciela do otrzymania 100% zniżki na dowolnie wybrany mecz odbywający się na stadionie Lechii w Gdańsku (trybuny zwykłe). Wirtualne bilety na mecze to nie jedyne rozwiązania stosowane przez różne firmy i osoby, by poradzić sobie, gdy prowadzona przez nich działalność stanęła pod znakiem zapytania. Pojawili się już artyści muzyczni, którzy zagrali wirtualne koncerty – fani mogli w nich uczestniczyć poprzez transmisję na żywo na YouTube. Obiekty typu restauracje czy siłownie muszą bazować na mniej technologicznych rozwiązaniach. Te pierwsze zmieniły profil działalności na dostarczanie dań pod wybrany adres. Siłownie natomiast oferują możliwość… wypożyczenia sprzętu za określoną opłatą.

Czytaj także: Niskie oceny wielu aplikacji w sklepie Google Play? To również sprawka koronawirusa

Wirtualny bilet na gdański stadion można kupić w sprzedaży internetowej. W jej ramach działa także aplikacja Bilety Lechia. Krótko po rozpoczęciu akcji klub poinformował, że zostało sprzedanych już pierwsze 3000 biletów.

źródło: lechia gdańsk

Sprawdź najnowsze wpisy