ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Czyżby tak wyglądały parametry Sony Xperia Z3 Tablet Compact?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
z3 tablet compact

Niedawno opublikowane zdjęcie przez Sony jakoby wskazujące, że na rynku pojawi się ich nowy tablet wywołało małą burzę i tak naprawdę niewielu ludzi spoglądających na obrazek skupia się na prezentowanym smartwatchu. Do tej pory nie wiedzieliśmy nic na temat parametrów technicznych Sony Z3 Tablet Compact, lecz dziś dzięki AndroidOrigin.com możemy się domyślać w jakim kierunku podąży japoński producent.

Według informacji Sony Xperia Z3 Tablet Compact (długie nazwy powoli stają się bolączką nowych urządzeń…) będzie 8-calowym tabletem wyposażonym w ekran Triluminos oraz technologię X-Reality o rozdzielczości 1080p. Wewnątrz urządzenia spotkamy natomiast procesor Snapdragon 801 taktowany zegarem 2,5 GHz, wspierany przez 3 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Na razie nie wiadomo nic o slocie na kartę micro SD, aczkolwiek Sony raczej nie porzuci tej możliwości.

x-reality-for-sony-xperia-devices

Jeśli chodzi o aparat, mówi się o 8-megapikselowej matrycy Exmor RS, a zdjęcia prawdopodobnie będą doświetlane diodą LED. Zastosowana bateria w Sony Z3 Tablet Compact ma mieć pojemność 4500-5000 mAh. Samo urządzenia oczywiście będzie się łączyć z siecią 4G LTE.

Trzeba przyznać, że szykuje się bardzo interesująca propozycja dla osób poszukujących tabletu o przekątnej około 8 cali. Na razie jednak są to tylko przypuszczenia, więc pozostaje poczekać na oficjalną prezentację Sony Xperia Z3 Tablet Compact i wtedy kompleksowo przyjrzeć się oferowanym parametrom.

Mocny 8-calowy tablet od Sony – jesteście na tak czy czekacie na HTC Nexus 9?

źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy