Nexus X w AnTuTu – specyfikacja techniczna nadchodzącego phabletu od Google

Newsy

nexus_logo_banner

Do prawdopodobnej nazwy nadchodzącego Androida oraz nowych informacji dotyczących tabletu HTC Nexus brakowało jeszcze czegoś na temat następcy Nexusa 5, byśmy mogli mówić o zalewie gorących nowinek na temat sprzętu ze stajni Google. W końcu się doczekaliśmy i możemy bliżej poznać Nexusa X. W dość powszechnej ostatnio formie – sprawdźmy specyfikację oraz wyniki… w benchmarku.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

 

Ekipa TKTechNews ujawniła światu zrzuty ekranu, dzięki którym możemy spojrzeć na osiągnięte rezultaty w AnTuTu przez Nexusa X. Smartfon od Google zdobył ponad 35 tysięcy punktów. Czy to dużo? Dla porównania możemy wziąć LG G3, który w tym samym teście poradził sobie na poziomie 39 tysięcy punktów. Co więcej, Nexus X ma na pokładzie Snapdragona 805, podczas gdy G3 wyposażony został w Snapdragona 801. Jednak to tylko benchmark. Oraz zupełnie inny Android.

nexus x

Co z resztą specyfikacji technicznej? Oprócz Snapdragona 805 taktowanego zegarem 2.7 GHz, Nexus X charakteryzuje się również 3 GB pamięci RAM, 13-megapikselowym tylnym aparatem oraz 5.9-calowym ekranem o rozdzielczości 1440×2560 pikseli. Nie może zabraknąć również najnowszej wersji systemu, czyli Androida L.

 

Wszystkie znaki wskazują, że Nexus X może być kolejnym prądożernym phabletem. Miejmy nadzieję, że czysta wersja systemu bez nakładki producenta oraz zupełnie odświeżony Android zmienią sytuację i rozdzielczość QHD nie będzie głównym powodem do narzekań, jeśli chodzi o wytrzymałość baterii.

 

Czekaliście na takiego Nexusa czy wolelibyście dostać bardziej kompaktowe cacko? Pod względem podzespołów będzie to po prostu kolejny flagowiec tylko w innym opakowaniu…

 

źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x