apkmirror aplikacje spoza sklepu play

Aplikacja APK Mirror rusza na podbój – lepszy Sklep Play?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Zapewne niejednokrotnie spotkaliście się z serwisem APK Mirror, jeśli stale nas odwiedzacie. Serwis ten poleciłem między innymi w ramach najlepszych źródeł z aplikacjami na Androida. Razem z APKPure pokazują one, że gry i programy są dostępne też w wielu miejscach poza Sklepem Play. Jednak APKPure miał jedną przewagę nad APK Mirror – była to dedykowana aplikacja do portalu. Ta różnica właśnie powoli się zaciera, gdyż stosowny program w wersji testowej właśnie został udostępniony w Sieci.

Aplikacja APK Mirror to duże ułatwienie życia

Artem Russakovski, czyli właściciel i założyciel APK Mirror oraz Android Police, podzielił się dobrą nowiną ze światem Androida. Otóż w Sklepie Play został udostępniony APKMirror Installer. Jednak zanim zaczniemy się wszyscy tym zachwycać, to trzeba pamiętać, że jest to bardzo wczesna wersja, która oferuje podstawową funkcjonalność. Przede wszystkim autorzy skupili się na tzw. bundle’ach. Jak zapewne pamiętacie z naszego cyklu o programowaniu, aplikacje na Androida są przygotowane pod wiele, różnych typów urządzeń i specyfikacji. APK Mirror chce ułatwić proces i oferować jedynie wersje programów z zestawem zasobów pod konkretną platformę, np.: język polski, ARMx64 i wyświetlacz 640 DPI.

Zobacz też: Netflix Party, czyli oglądajcie razem, ale osobno.

Niewątpliwie obecna wersja jest dosyć prosta, gdyż stanowi jedynie instalator. Pobierać takie bundle nadal należy ręcznie ze strony APK Mirror. Ogólnie rzecz biorąc, na razie jest to narzędzie dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Jeśli się do nich zaliczacie, to wczesny dostęp do omawianego programu możecie otrzymać w Sklepie Play. W bardzo szerokim opisie znajdziecie też szczegóły dotyczące całego procesu, czym są pliki .APKM i inne przydatne informacje.

Źródło: Twitter (ARtem Russakovskii)

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy