ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung monitor do ścian wideo

Nowy monitor Samsunga pozwala na budowę ścian wideo bez dodatkowego odtwarzacza

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Samsung zaprezentował nowy monitor z serii VMR-U, który sprawdzi się do budowy ścian wideo. Urządzenie ma przekątną 46″ i ma wbudowany odtwarzacz. Pozwala to na redukcję kosztów instalacji. System on Chip pozwala stworzyć jeden duży ekran z kilku monitorów i zarządzać wszystkim za pomocą Magic Info.

Samsung zaprezentował monitor do tworzenia ścian wideo

Technologia tworzenia jednego, dużego obrazu na kilku monitorach może być wykorzystywana w hotelach, restauracjach, a także lotniskach. Chętni na takie rozwiązanie mogą być różni przedsiębiorcy prowadzący duże punkty obsługowe, gdzie przebywa wielu klientów. Na ściance wideo można bowiem wyświetlić np. cennik, menu.

samsung monitor do ścian wideo

Obraz wyświetlany z kilku połączonych ekranów, można zapętlić dzięki połączeniu HDMI Loop i zewnętrznemu odtwarzaczowi. Za płynność obrazu odpowiada Magic Info, system zapewniający zwiększoną kompatybilność z sieciowymi formatami i standardami. Odtworzenie dowolnej treści w zamyśle Samsunga nie powinno być więc problemem. Wróćmy jednak do samego monitora. Ten charakteryzuje się antyrefleksyjnym panelem oraz kontrastem 3500:1. Przy budowie ścianki wideo składającej się z kilku monitorów, przerwy między nimi spowodowane ramkami wynoszą 3,5 mm. Jednolity poziom jasności i kolorystykę w obrębie całej ściany ma zapewniać wieloetapowa kalibracja fabryczna od Samsunga. Alternatywa to natomiast samodzielne dokonanie kalibracji przez użytkownika. W takim wypadku może on skorzystać z bezpłatnego oprogramowania Color Expert Pro na urządzenia mobilne.

Czytaj także: Samsung Galaxy A41 oficjalnie zaprezentowany. To godny następca modelu A40

Balans bieli można dostosować za pomocą… aparatu w telefonie. Urządzenie mobilne posłuży do jednoczesnego zarządzania nawet 25 ekranami tworzącymi ścianę wideo.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy