ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje na Androidzie nie dowiedzą się o innych

Niskie oceny wielu aplikacji w sklepie Google Play? To również sprawka koronawirusa

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Pandemia koronawirusa to poważne wyzwanie dla całego społeczeństwa. By zminimalizować ryzyko zarażenia kolejnych osób, wiele instytucji, w tym m.in. szkoły, uczelnie i wybrane firmy zdecydowały, że praca i nauka odbywać będą się zdalnie przy wykorzystaniu dostępnych w sklepach z aplikacjami narzędzi. Wygląda jednak na to, że oprócz wielu nowych klientów twórcy tych programów otrzymali jeszcze jedną rzecz w gratisie – wyjątkowo niskie recenzje w Google Play.

Popularne aplikacje są zalewane negatywnymi ocenami. Google rusza na pomoc

Google Play

Od kilku dni konsekwentnie obserwować można napływ negatywnych recenzji aplikacji, które przed pandemią mogły pochwalić się bardzo wysoką oceną w sklepie Google Play. Dobrym przykładem jest, chociażby Zoom – program, przy pomocy którego możemy przeprowadzać grupowe rozmowy wideo z kolegami czy współpracownikami. W tym momencie jest on często wykorzystywany do nauczania. Korzysta z niego tak wiele osób, że momentami występują problemy z połączeniem, co aktualnie jest popularne nawet u technologicznych gigantów. To niestety odbija się na recenzjach – dwa dni temu oceny aplikacji poszybowały w dół z 4,5 gwiazdki na równe 2 gwiazdki.

Zobacz też: Najświeższe promocje na gry i aplikacje ze sklepu Google Play.

Sprawa wygląda podobnie również w konkurencyjnych produktach, lecz skala zjawiska nie jest aż tak ogromna. Wygląda jednak na to, że Google bardzo nie podoba się ten stan rzeczy – od kilku dni gigant z Mountain View konsekwentnie usuwa nic niewnoszące recenzje, przez co ocena programu powróciła do 4 gwiazdek. Pytanie jednak, jak dalej potoczą się losy aplikacji tego typu. A co wy sądzicie o tym zamieszaniu? Czy uważacie, że Google powinno usuwać recenzje w takich sytuacjach? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy