ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
SMS o blokadzie Allegro

Allegro pozwoli na anulowanie już złożonych zamówień

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Allegro pozwoli swoim użytkownikom na anulowanie zamówień – to już oficjalna informacja. Dzięki zmianie obsługa zamówień przez sprzedającego będzie łatwiejsza. Możliwość anulowania zamówień to również udogodnienie dla kupujących. Z opcji będzie można skorzystać, dopóki sprzedawca nie przystąpi do realizacji zamówienia.

Kiedy Allegro pozwoli na anulowanie zamówień i jak będzie działać ta opcja?

O planowaniu wprowadzenia opcji anulowania zamówień Allegro poinformowało przy okazji ogłoszenia zmian w regulaminie i wysokościach prowizji. Poznaliśmy już pierwsze szczegóły dotyczące tego, jak będzie funkcjonować anulowanie zamówień.

allegro pozwoli na anulowanie zamówień

Do momentu rozpoczęcia realizacji zamówienia przez sprzedającego, będziemy mogli je anulować. Nic nie stanie również na przeszkodzie, by zmienić adres wysyłki lub dane do faktury. Gdy zmienimy naszą decyzję odnośnie zamówienia, sprzedawca otrzyma powiadomienie od Allegro o tym fakcie. Nie będzie konieczne już informowanie sprzedawcy o rezygnacji z zakupu przez specjalny formularz. Zazwyczaj sprzedawca nie rozpoczyna realizacji zamówienia natychmiast po jego otrzymaniu, szczególnie gdy kupujący kliknął kup teraz! w późnych godzinach wieczornych. Jeśli więc chwilę po dokonaniu zakupu kupujący natrafi na lepszą ofertę, z poprzedniej bez problemu zrezygnuje. Ze zbędnymi formalnościami nie będzie się wiązała także zmiana adresu wysyłki, gdybyśmy przez przypadek wpisali złe dane. Allegro poinformowało, że zmiana pozwoli również na łatwiejszy zwrot prowizji sprzedającemu, gdy ostatecznie nie doszło do transakcji.

Czytaj także: Windows 10 zmieni swój wygląd – Microsoft pokazuje odświeżony interfejs

Niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty wprowadzenia opcji anulowania zamówień. Allegro na swojej stronie internetowej podało jedynie, że nowa opcja zostanie udostępniona w najbliższych miesiącach. O postępach w tej kwestii będziemy informować na naszym portalu.

źródło: allegro

Sprawdź najnowsze wpisy