Windows 10 udziały

Windows 10 zmieni swój wygląd – Microsoft pokazuje odświeżony interfejs

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Windows 10 w tym roku będzie świętował 5 lat istnienia na rynku. Teoretycznie oczekiwalibyśmy już kompletnie nowej wersji, ale Microsoft zmienił swoje podejście. Teraz stale ulepszany jest jeden produkt, a nie tworzony przez lata nowy. Niemniej niektórzy mogą uznać, że Windows 10 zaczyna trącić myszką, więc… Microsoft szykuje odświeżenie jego wyglądu. Nie spodziewajcie się rewolucji w interfejsie, ale na pewno czeka na nas powiew świeżości. Ten co prawda objawiał się we wcześniejszych zapowiedziach, ale teraz firma postanowiła podzielić się nadchodzącymi nowościami w postaci filmu.

Windows 10 potrzebuje odświeżenia – poznajcie zmiany w wyglądzie interfejsu

Panos Panay, czyli człowiek odpowiedzialny między innymi za Xboxa zamieścił na Instagramie powyższy film. W ten sposób poznajemy takie zmiany, jak nowy, lekki i jasny motyw w Windowsie 10, ale też przemodelowany eksplorator plików oraz menu Start. Wszystko to najprawdopodobniej trafi do użytkowników w ramach majowej aktualizacji, o której szerzej pisał już Adam. Widać wyraźnie, że Microsoft idzie zgodnie z panującymi trendami, które sprowadzają się do uproszczeń. Jednocześnie firma ma możliwość ujednolicenia wszystkiego. Nie da się ukryć, że Windows 10 chowa w sobie jeszcze wiele rozwiązań, które pamiętają zdecydowanie starsze systemy.

Zobacz też: Czym jest Windows 10 ARM i jak powinniśmy odbierać ten system?

Oczywiście wraz ze zmianami w wyglądzie, Windows 10 musi liczyć się z falą niezadowolonych użytkowników. To nieodłączne przy tak dużej publice. W końcu system Microsoftu dociera do miliarda użytkowników, a to niemała liczba. Tym samym naturalne jest to, że znajdzie się grupa niezadowolona ze zmian. Czy też będziecie do niej należeć?

Źródło: GSM Arena, Instagram (Panos Panay)

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy